| BaddGirrl a întrebat:

Helllpp! chiar am nevoie de ajutor! cum pot sa modific pe facebook o chestie : vreau doar prieteni sa vada peretele si informatilee cum as putea face sa nu vada nimeni altcineva decat cei care sunt in lista mea de prieteni pe facebook de unde se modificaa? Dau FUNA!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum sa editez setarile de confidentialitate pentru Perete-le meu?

Puteti sa controlati cine poate sa vada elemente specifice pentru Perete-le dvs. de pe pagina Setari de confidentialitate ( http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=links_bug ). In sectiunea „Impartind pe Facebook" selectati una din cele patru simple optiuni globale de confidentialitate: Toata lumea, Prieteni ai Prietenilor, Doar Prieteni sau Recomandat. Pentru mai multe optiuni detaliate, faceti clic pe „Personalizati setarile".

Pentru a elimina o legenda particulara de Perete :

1. Mutati cursorul dvs peste legenda sau postati in intrebari.

2. Faceti clic pe butonul „X" care apare in partea dreapa a postarii dvs.

3. Confirmati facand clic pe optiunea „Eliminati postarea".

Pentru a preveni aplicatii specifice de la publicarea in Aparitiile dvs. :

1. Mergeti la sectiunea „Aplicatii si Site-uri" din Setarile dvs. de Confidentialitate.

2. Selectati „Editati Setarile" de langa sectiunea „ Aplicatii folosite de dvs.".

3. Faceti clic din nou pe „Editati Setarile" de langa aplicatia care publica in mod nedorit legende ale aparitiei.

4. Puteti acum sa „Eliminati" oricare dintre permisiunile pe care dvs.le-ati oferit acestei aplicatii.

5. De asemenea puteti sa selectati „Eliminati Aplicatia" daca nu mai doriti ca aceasta aplicatie sa acceseze oricare dintre datele dvs.

Cine poate sa vada Perete-le meu?
Puteti sa controlati vizibilitatea la toate continuturile pe care dvs. si prietenii dvs. le posteaza pe Perete-le dvs. urmand aceste instructiuni.

Postarile prietenilor dvs. :

1. Alegeti optiunea „Setari de confidentialitate" din expansiunea meniului Cont din partea de sus a oricarei pagini Facebook.

2. Selectati „Personalizati setarile" din sectiunea „Impartind pe Facebook".

3. Cautati sectiunea „Lucrur pe care altii le impart". O expansiune a meniului va permite sa alegeti cine poate sa vada continutul pe care prietenii dvs. il posteaza pe Perete-le dvs. Daca nu doriti ca persoanele sa posteze pe Perete-le dvs., debifati caseta de langa optiunea „Prietenii care pot sa posteze pe Perete-le meu".

Postarile dvs. :

1. Alegeti optiunea „Setari de confidentialitate" din expansiunea meniului Cont din partea de sus a oricarei pagini Facebook.

2. Selectati „Personalizati setarile" din sectiunea „Impartind pe Facebook".

3. Cautati sectiunea „Lucruri pe care le-am impartit".O expansiune a meniului va permite sa alegeti cine poate sa vada continutul pe care dvs. il postati pe Perete-le dvs.

Bafta!

1 răspuns:
| anonimaa19 a răspuns:

Pai dai la contul meu sh dai la a3a adica la setari de confidentialitate sh dai acolo sa vada doar prietenii. sper ca te-am ajutatwinking