| Broadband a întrebat:

cum as putea sa modific la facebook sa nu mai vada alti prieteni la ce pagini comentez eu? dau un comment la o pagina si automat le apare lor ca am comentat eu ceva la pagina cutare sad si nu vreau sa le apara nimic. ce trebuie sa dezactivez/activez big grin
funda!

Răspuns Câştigător
| Caricaturistafaralimite a răspuns:

La jurnal de activitati dai click pe Setarile cronologiei si apoi iti apare Setări pentru cronologie şi etichetare, dai click pe editeaza si scrie Cine poate posta în cronologia ta? tu bifezi doar eu.
Apoi Vrei să verifici postările în care te-au etichetat prietenii înainte ca acestea să apară în cronologia ta?
Dezactivat Bifezi dezactivat daca nu vrei sa puna etichete.
Cine poate vedea elementele din cronologia mea? Cine poate vedea postările în care ai fost etichetată din cronologia ta? tu bifezi doar eu. Cine poate vedea ce postează alţii în cronologia ta? bifezi doar eu Cum pot administra etichetele adăugate de alţii şi propunerile de etichetare? Vrei să verifici etichetele adăugate de persoane la postările tale înainte ca acestea să apară pe Facebook?
Activează Verificarea etichetelor pentru a verifica etichetele adăugate de prieteni la conţinutul tău înainte ca acesta să apară pe Facebook. Atunci când o persoană care nu îţi este prietenă adaugă o etichetă la una dintre postările tale, ţi se va solicita întotdeauna să o verifici.
Reţine: atunci când aprobi o etichetă, este posibil ca persoana etichetată şi prietenii săi să poată vedea postarea ta. bifezi dezactivat Când eşti etichetată într-o postare, pe cine vrei să adaugi la grupul de persoane care pot vedea postarea, în cazul în care persoana de adăugat nu face deja parte din grupul respectiv? bifezi doar eu
Cine îţi poate vedea postările viitoare?
Poţi stabili gradul de confidenţialitate al lucrurilor pe care le distribui folosind selectorul de audienţă chiar acolo unde postezi. Acest control va ţine minte selecţia ta, astfel încât postările viitoare să fie distribuite pentru aceleaşi persoane, în afara cazului în care faci modificări. bifezi unde scrie public la doar eu.
Include şi activitatea vizibilă doar pentru mine bifezi casuta libera
Limitează audienţa postărilor vechi din cronologia ta

Dacă foloseşti acest instrument, conţinutul din cronologia ta pe care l-ai distribuit pentru prietenii prietenilor sau pentru public îşi va modifica nivelul de audienţă la „Prieteni". Reţine: este posibil ca şi persoanele etichetate şi prietenii acestora să vadă respectivele postări.
Ai şi opţiunea să modifici la nivel individual audienţa pentru postările tale. Trebuie doar să accesezi postarea pe care doreşti să o modifici şi să alegi altă audienţă.
Află mai multe despre modificarea vechilor postări acolo nu faci nimic. Cine îţi poate trimite cereri de prietenie? alege doua variante public ori prietenii prietenilor Cine te poate căuta după adresa de e-mail sau numărul de telefon pe care le-ai oferit?
Se aplică pentru persoanele care nu pot vedea deja adresa ta de e-mail sau numărul tău de telefon. bifezi prieteni. Doreşti ca alte motoare de căutare să afişeze linkuri către cronologia ta?
Notă:
Când este activată această setare, este mai simplu pentru alte motoare de căutare să afişeze un link către cronologia ta în rezultatele de căutare.
Dacă dezactivezi această setare, poate dura un timp până când nu se va mai afişa linkul către cronologia ta în motoarele de căutare. debifezi x sa nu iti mai apara nimic sa posteze lumea