| miha_3376 a întrebat:

Hello. Abia am intrat la liceu si am mari emotii.As dori sa stiu cum este in prima zi, adica in clasa a9a si daca stie cineva ce materii sunt la stiinte sociale.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

Pt mine a fost destul de emotionant, dar m-am imprietenit repede cu colegii, ii mai cunosteam pe unii dintre ei... Oricum este o experienta frumoasa, o sa-ti placa la liceu! In legatura cu materiile nu te pot ajuta ca eu sunt la profil de mate-info, dar cred ca se merge mai mult pe umana...adica limba romana...limbi straine...logica...istorie ...geogra! Poate te poate ajuta cineva mai mult:*te pup si,, succesuri" in prima zi de liceu boboaco!

8 răspunsuri:
| Marry:X a răspuns:

Buna. La inceput o sa fie un pic mai greu pana te acomodezi cu noii colegi, apoi o sa fie f.simplu.Eu stiam ca la stiintele sociale se fac urmatoarele materii: matematica, biologie, chimie si fizica intensiv, in rest toata materiile care le stii>:*

| alexdop21 a răspuns:

Mama stii ce urat o sa fie, offf toata lumea se ia de tine o sa fii batut/a off! Hai termina (vb cu piticul din creierul meu care tot scrie prostiile astea ) o sa fie misto, cred ca cea mai frumoasa perioada a invatamantului am trait-o in liceu

| viki a răspuns:

Eu sunt la stiinte sociale.happy
Se fac aceleasi materii pe care le faceai si in generala, doar ca se mai adauga logica.happy
P. s. o sa ai emotii in prima zi de scoala.big grineu asa am avut.tongue

| Alex_9605 a răspuns:

In prima zi o sa fie ca in prima zi, primesti manualele si o intinzi acasa.

| miha_3376 explică:

Multam pentru raspunsuri.mai am o intrebare pentru voi:stie cineva cum este la liceul mircea eliade din bucuresti? ca acolo a intrat o prietena

| Razvan_9009 a răspuns:

Liceul... cea mai smechera perioada a vietii a fost ...incearca sa traiesti acesti 4 ani din plin ...colegi/colege noi iti vei lega prietenii solide te vei distra mai ales ca esthy si la un profil destul de usor stiinte sociale...

| ciumpi a răspuns:

Abia asteptam sa scap de primele zile... nu-mi kunosteam colegii.etc.laughing
abia dupa 1 saptamana 2 am inceput sa ma imprietenesk q ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasand emotiile deoparte o sa fie chiar frumos.Nu iti fa probleme ca nu o sa te bage nimeni cu capul in WC sau chestii de genu. Oricum o sa fie lejer, iti cunosti diriginta iti spune regulile liceului etc.
Stiintele sociale studiaza toate aspectele umane ale lumii.Materiile profilului sunt istoria, logica, psihologia, filozofia, economia etc.