| Nik_Nico_1995 a întrebat:

Salut.Anul asta dau capacitatea.Nu sunt foarte bun la mate(nici praf) si nu as dori sa intru la mate-info. Vreau sa stiu daca se face informatica si pe filo sau stiinte sociale.Multumesc pentru ajutor! happy

Răspuns Câştigător
| Anonim0220 a răspuns:

Nici la filologie, nici la stiinte sociale nu se face informatica, doar tic.

1 răspuns:
| Andreea1912 a răspuns:

Informatica e "impartita" in 2 in cadrul liceului. Sunt orele de informatica, unde faci programare-Pascal, C++ etc (care se fac numai la mate-info) si ore de TIC -constau in crearea si utilizarea documentelor HTML, Word, PowerPoint, Excel etc ( care se fac la toate profilele )