| dllm. a întrebat:

Hello! Am incercat sa postez intrebarea de vreo 5 ori straight face deja m-am saturat sa tot scriu laughing infinestraight face
Deci sunt cu un tip de o luna, bine ne cunoastem de vreun an.ne intelegem destul de ok, adica na. Vine tot a2ua seara la mine, ne uitam la filme. glumim. povestim. chestii nevinovate.
Cand suntem aman2oi totul e rozz >8- (probabil nu vedeti nici o problema in asta) ok. dar dupa ce pleaca :O.totul se schimba.
Adica nu ma prea cauta, asa numai cand se plictiseste (presupun). la telefon nu vorbim niciodata!:O. doar prin sms, pe mess ce mai vorbim.si cam atat.
E o persoana foarte foarte foarte dificila, asa ca nu stiu cum ar trebui sa ma comport sa il apropiu mai tare de mine.
AR trebuii sa fiu indiferenta? daca da.cum?straight face

vreau detalii. ce sa facstraight face
asa. si partea cea mai tare e ca vine in seara asta iarashi la un film. si chiar nu stiu cum sa ma comport cu el, ce sa fac. big grin (bine pe scurt vreau sa-l fac sa se indragosteasca de mine. numai nu stiu cum ca e dificil baiatu. mai retras.adica asa imi pare. ) pls dati-mi multe detalii love struck funditaaa!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca niciodata nu vei gasi persoana care sa iti intoarca inapoi aceeasi cantitate de iubire cu care o inconjori.Doar pentru ca iubim diferit asta nu inseamna ca nu iubim.Si eu sunt mai indiferenta si mai rece si mi se reproseaza de multe ori ca nu spun ce gandesc si ca "imbrac" totul sa sune mai frumos.Si probabil asa e si el.Sunteti la inceputul relatiei, inca nu va cunoasteti destul de bine.Bine,e minunat sa stai langa persoana iubita, sa o strangi in brate si sa o saruti dar asta nu justifica lipsa de comunicare

| Hmmmm a răspuns:

Nu suntem persoane dificile!
si eu sunt la fel.si atunci cand sunt implicata intr-o relatie nu prea caut persoana iubita.nu inteleg de ce ar trebui sa vorbesc cu el non stop la telefon sau pe mess.pe mess il salut cand intru sau intra el si cand plecam si la telefon il caut numai daca e ceva important.smsuri nu prea scriu pentru ca imi convine mai mult sa il sun sa ii spun problema in 5 minute decat sa ma chinui o ora sa ii scriu 5 smsuri in care sa ii explic ce si cum.
sunt constienta de faptul ca oricat m-ar iubi o persoana si oricat l-as iubi si eu el are nevoie de spatiu.toti avem nevoie de spatiu fie asta si intr-o relatie, fie si intr-o prietenie.
nu uita ca inainte sa te intalneasca pe tine el avea si alti prieteni, avea o familie si avea o viata, avea unele obiceiuri.surpriza! inca le are. tu va trebui sa accepti asta si sa ii lasi spatiul pe care si-l doreste. discutiile interminabile de pe mess, smsurile scrise in fiecare 5 minute persoanei iubite sunt pentru copilasii de pana in 16 ani.
faptul ca vine la tine si te mai cauta din cand in cand iti demonstreaza faptul ca vrea sa fie amic cu tine.prieten.faptul ca mai vine si la tine acasa demonstreaza faptul ca poate vrea si ceva mai mult. pur si simplu e genul de persoana care prefera sa lase totul sa vina de la sine, pentru ca e constient de faptul ca daca e sa vina va veni. e genul de persoana care are nevoie de libertate, are nevoie sa fie inteles.
nu il sufoca.mai cauta-l si tu din cand in cand, dar nu zilnic.se va simti sufocat si in loc sa se apropie de tine va fugi.incearca sa iti stapenesti sentimentele si pornirile si sa nu te arunci dintr-o data pe el. ia-l usor, incearca sa te apropii de el treptat.azi un pic...maine inca un pic si incetul cu inceptul vei construi un inceput de relatie minunat.arata-i ca iti pasa, dar nu fa asta in asa fel incat sa fie prea evident. el iti arata ca ii pasa din moment ce te mai cauta, fa si tu la fel.
trebuie sa intelegi ca el mai are si alti prieteni, si alte preocupari, si alte treburi.nu existi numai tu, deci nu iti poate dedica numai tie intregul timp.
eu zic sa nu ii trantesti in fata faptul ca il placi.asta poate strica multe, pentru ca se poate speria pe moment.alege sa ii demonstrezi asta. o privire, un gest, o atingere intamplatoare... flirteaza cu el. daca si el va intra in joc inseamna ca vreti acelasi lucru, daca nu inseamna ca e timpul sa te opresti.ai rabdare cu el si totul va fi bine.

| niknip a răspuns:

Trage-l cat mai mult de limba, intreaba-l lucrri marunte : ce filme ii plac, ce actor preferat are, ce fel de muzica asculta, cum se intelege cu prietenii, colegii, raspunzand la atsfel de intrebari iti vei creea o imagine despre cine e el cu adevarat. Fa tu primul pas si suna-l din cand in cand, spune-i vb frumoase : ex. iti doresc spor la munca, te deranjez?, ai nevoie de ajutor? In primul rand ajutal sa aiba incredere in tine si apoi totul vine de la sine.Bafta!

| CrisTinasss a răspuns:

Buna! pai cu ocazia filmului din seara asta trebuie sa l dai gta cu orice pret! foloseste te de toate metodele ca sa aflii daca el e intr adevar cu tine pentru ca te place sau doar asa. poti profita de film de ex daca e unul de dragoste incearca sa l saruti la un moment cand si protagonistii se saruta, vb frumoase... te poti folosi f mult de film.de ex daca personajul face multe sacrificii sa ramana cu pers iubita intreaba l ce ar face el pentru tine.gasesti uwinking daca e un film de groaza sau ceva actiune poti spune ca te ai speriat si sa sari in bratele lui.vezi cum reactioneazalaughing) nu stiu...incearca tot ce iti sta in putinta! si daca nici asa nu l convingi mai bine lasa l pentru ca inseamna ca nu aveti nimic in comun si el chiar nu tine la tine. mult succes!:*

| Maria_8157 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el despre comportamentul lui in afara timpului pe care-l petreceti impreuna. Poate chiar tine la tine, dar nu stie s-o arate.Deocamdata sunteti inca la inceput, poate e mai timid baiatu.
Incearca sa te apropii mai mult de el, vorbiti despre orice lucruri care te framanta.Cand esti cu el lasa rusinea la o parte si spune-i tot ce ai pe suflet.

Stii vorba aia: mai rarut ca-i mai dragut.
Pupici:*.