| imc3333 a întrebat:

Hello happy am multe poze in pc. de ceva vreme cand incerc sa,a iot la ele nu-mi mai arata multe dintre poze sad incerc sa le deschid ori cu windows photo viewer,ori cu picasa,ori cu windows media center, nimic nu merge. imi apare un mesaj de genul "invalid photo, format not supported" sau altele. vreo solutie? inainte mi le arata pe cele pe care nu mai pot sa le vad acum straight face funda primului raspuns care ma ajuta big grin

2 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Incearca cu alt sistem de operare/alt PC si daca tot nu merge inseamna ca le ai corupte de vreun malware ceva.

| jeanstefan a răspuns:

Daca scrie "invalid photo, Format not suported" inseamna ca ori poza are calitate prea buna pentru a fi vizualizata pe calculatorul tau ori calitatea pozei este prea proasta si calculatorul tau nu suporta sa deschida poza pentru ca este calitatea prea proasta ori prea mare. Si din aceasta cauza nu poti sa deschizi poza sau pozele cu diferite programe, nu prea conteaza cu ce program deschizi poza, zonteaza sa fie suportata de calculatorul sau de placa ta video.