| Kry_1565 a întrebat:

Hello!
Am o prietena are 12 ani si are 60 kg
ce sa-i spun ce sa faca sa slabeasca putin inaltime nu prea inalta
va rog sa ajutati sa spun ceva ...Ms :*

Răspuns Câştigător
| paupaulapaulina a răspuns:

Dupa parerea mea are o varsta mult prea miva pentru a tine o cura de slabire asa ca ar putea lua masuri mai simple...
Ar trebui sa evite carnea de porc ( ar putea fi inlocuita cu carne de peste ), painea alba ( ar putea fi inlocuita cu o paine neagra cu seminte ) si bauturile acidulate ( ar fi indicat sa bea apa plata cat mai multa )
Alte lucruri de evitat ar fi ciocolata, cipsurile si alte gustari cu multe kcal.
Ar putea consuma in locul acestora fructe proaspete ( mai putin banane ).
Cel mai important lucru este ca dupa ora 20:00 sa nu mai manance nimic...
Sper ca te-am ajutat!
Funda big grin

6 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! cu siguranta ea nu vrea sa slabeasca pentru ca se simte bune in pielea ei.Cred ca ar trebui sa o lasi in pace.Inteleg ca ii vrei binele insa las-o sa decida ea daca vrea sa slabeasca sau nu. Daca ei nu iar fi bine in corpul ei cu siguranta ar incerca sa slabeasca.Succes.

| DroGuleTz a răspuns:

Buna :* pai ajut-o chiar tuh sa slabeasca fa exerciti cu ea si fai un fel de regim ca sa poata slabi pup sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu :*

| anonima122 a răspuns:

Si eu am 58 de kg si am 1 61 cm eu in fiecare seara fac ex

| andreea91_7393 a răspuns:

Pai.eu zic ca daca chiar are nevoie sa slabeasca, sa o faca sanatos.sa faca multa miscare, si sa nu manance dulciuri, sa se axeze mai mult pe fructe! dar...cred ca ar trebui sa o sfatuiesti sa mearga la un medic.nu e nici-o rusine.si ii va da multe sfaturi mult mai folositoare, sa o ajute sasi slabeasca si sa aiba si un organism sanatos in acelasi timp...nu ne dorim sa se imbolneaveasca nimeni.succes! pupic!

| Kry_1565 explică:

Multumesc pentru toti cu sfaturi:*

| maria_1778 a răspuns:

Eu cred ca la 12 ani este foarte grasa! si eu am 11 ani si am 35 kg... sincer...nu cred ca are cum sa slabeasca dar poate sa se duca la dansuri! asa ma mentin eu in forma! sunt majoreta scolii mele si petrec 2-3 chiar 4 ore pe zi la antrenamente! dar cand sunt pe scena ma simt extraordinar!