| Anonimalol77 a întrebat:

Hello! Cum pot sa rețin matematica mai bine? Sunt a șasea, maine dau un test,, initial" dar profa ne trece notele... imi e foarte frica, nu inteleg matematica.
Va rog, sfaturi.

Răspuns Apreciat de Editori
| Sunshine123 a răspuns:

Daca nu o intelegi deloc apeleaza la un meditator, el va putea sa te faca sa intelegi, daca totusi pricepi cate ceva dar nu in totalitate, intreaba-ti colegii care o inteleg in pauze sau profesorul de la clasa spunandu-i ce nu ai inteles. Exista videoclip-uri si pe Youtube cu anumite exercitii rezolvate.