| anonim_4396 a întrebat:

Hello! big grin...cei care au dat examenele ...cum vi s-au parut subiectele? oricum faza cu propozitia la romana a fost foarte penala adica era ceva interpretabil si dupa parerea mea ar trebui sa puncteze si pentru predicativa si pentru subiectiva.

Răspuns Câştigător
| SamSon a răspuns:

Vezi tu, eu, sincer sa fiu, am pus C) subiectiva, dar am pus la soarta deoarece nu-mi place deloc gramatica. Iar acum vin copii ofticati si,, inteligenti'' cu faze gen: dar vai trebuia sa fie si predicativa pentru ca nu stiu ce teorii arata ca... Daca asa e baremul, inseamna ca e subiectiva. Intr-o anumita masura va dau si voua dreptate dar daca astia-s profesorii nostri de toate zilele, care nu sunt in stare sa faca un subiect calumea, asta este! Traim in Romania!