| Denisa_3637 a întrebat:

Hello din nou TPU :*! As avea o intrebare :d.
Ce este acela un portret literar? Cum as putea sa demonstrez ca intr-un fragment se ilustreaza trasaturile portretului literar?
Tnks :*.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck
PORTReT LITERAL= cand descrii o persoana in asa fel in cat cel care citeste descrierea sa sil imagineze pe acel pers. adica sa-i faca un portret imaginar. Tu trebuie sa faci o descriere foarte detaliata!
Ca sa iti fie mai uso ia o poza cu tine, sau cu cineva drag si scrie cum o vezy 9fizic). nu uita mikile detalii! funda?hee hee

1 răspuns:
| EuPaulA a răspuns:

Portretul este o descriere literara a unei persoane sau al unui obiect...happyFundssa?