| PurpleSpirit a întrebat:

Hello! Pai, de unde sa incep.Sunt de ceva timp impreuna cu un baiat.Mi-a fost intai cel mai bun prieten,ieseam in oras, vorbeam pe la scoala etc.In scurt timp, a inceput sa imi placa de el.Si lui de mine.Astfel am ajuns impreuna.Dar nu stiu de ce,a devenit foarte siropos, iar asta nu este genul meu.Siropos si sufocant. Dimineata,dupa-amiaza si seara, mesaje de la el.Cum am zis, eu nu sunt genul ala prea siropoasa si pupacioasa confused iar el da.Si ideea e ca el mai bate la cap sa iesim iar eu nu ma simt in largul meu sa ies cu el.Si problema e ca nicio prietena nu il suporta pentru ca se face intotdeauna de ras cu absolut orice si imi este oarecum si rusine sa ies cu el si alte persoane.Dar nu imi place nici cand iesim noi doi pentru ca devine si mai siropos.Maine vom iesi cu prietenii lui,si nu vreau sa imi imaginez cum va fi.
Va rog frumos sa imi dati urgent un sfat cu privire la problema mea confused cum as putea sa ii spun,sau nu stiu, cum as putea sa rezolv aceasta situatie.Sunt foarte confuza cu privire la ceea ce mai simt eu pentru el...

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i direct ceea ce ne-ai spus si noua si intrerupe aceasta relatie, relatie care nu-ti place cum se desfasoara.

| KMaddieK a răspuns:

Daca se face de ras din orice, probabil observasei si tu asta inainte sa fii cu el, insa tot ti-a placut de el. Poate el tine la tine si ii place sa aiba grija de tine si sa te rasfete. Poate ca ar trebui sa ii spui, comunicarea e mult mai importanta decat sa il lasi sa inteleaga singur. Spune-i pur si simplu ca vrei un pic de spatiu. Daca totusi nu vrei sa ii spui, poti sa bagi o scuza sa nu mai iesi cu prietenii lui.

| DavidoW a răspuns:

Cei mai multi se despart din cauza comunicarii, nu fi si tu printre acele persoane. Prima data spune-i, ba iubire ce cct. ai devenit asa siropos, revino-ti, laughing nu chiar asa, dar comunica cu el si daca tot nu se schimba nu continua relatia, alege pe cineva pe gustul tau, unul cu care sa te simti in largul tau. Nu o sa fi nici prima, nici ultima fata care se desparte de un baiat! =) O noapte faina.

| malexandra1234 a răspuns:

Pai, daca tu simti ceva pentru el, accepta-l cum e. Daca nu, da-i papucii. laughing Daca nu e genul tau, mai sunt baieti. Daca nu, trebuie sa te simti in largul tau cu el asa cum este. Sau roaga-l pe el sa se schimbe.

| PurpleSpirit explică:

Relatia aceasta are si parti bune, dar si parti rele.Imi place ca este atent cu mine si imi vorbeste frumos, am petrecut momente placute impreuna dar cateodata chiar exagereaza.Si lui i s-a mai spus chestia asta ca ma linguseste prea mult.Dar el nu s-a prins. Poate ca problema este si la mine, nu stiu ce sa zic.