| theboyinlove a întrebat:

De 3 luni jumate sunt împreuna cu o fata. Ea are 15, eu 18. Ea e a 9a eu a 12 a. O iubesc enorm de mult și chiar ma face cel mai fericit. Marea problema e ca se supăra foarte ușor pe mine uneori și asta ma deranjează. E o fire vulcanică, zodia scorpion. Eu sunt mai calm de fel și de multe ori mai las de la mine însă uneori îmi ies din fire. Eu recunosc ca sunt foarte gelos. Acum 1 sapt eram la mall cu ea și mama ei și a sunat-o una (care face parte din același grup cu fostul ei, sunt un grup mai mare, un anturaj f prost după părerea mea) sa ne vedem cu ea și noi aveam alte planuri sa mergem sa plimbam câinii mei. Când am luat eu telul sa vb cu aia, aia a zis ca nu ca fac cum vrea ea și nu stiu ce. I-am zis ca nu și am închis telul. După ce ne-am despărțit de mama ei și mergeam spre taxi, iubita a dat 2 peste ochii mei și mi-a zis ca sunt nașpa și ca uneori sunt prea moale și nu stiu ce. Totul pornise de la faptul ca cu câteva zile in urma am acceptat sa ma vad eu cu ea cu fostul ei și grupul lui ala ca sa șteargă ala contul ei din tel. Toți de acolo încercau sa îmi bage in cap lucruri nașpa de ea și ei de mine dar noi nu am băgat in seama. Revenind la poveste, când am ajuns la mine sa plimbam câinii nu mai voia sa vb cu mine și iar mi- a dat una peste fata și atunci am izbucnit și am tras-o. Regret enorm ca am făcut asta, da efectiv prinsese prea mult tupeu și răspundea la orice. Eu fac orice pentru ea, de Crăciun i-am luat IPhone 11 deși o stiam de o luna și ceva, i-am luat flori sa ne împăcăm atunci și totuși ea se supăra pe mine din orice. Ieri vorbeam cu ea pe camera și ea a oprit camera și se certa pe grup după a închis apelul am sunat-o de 20 de ori și a închis de fiecare data ca ea trebuia sa se certe cu colegele. Dupa aia la un moment dat a zis ca vrea sa se uite la serial, eu am zis sa mai stea și a închis apelul. După câteva min m-a întrebat dacă m-am supărat pe mesaj și văzând ca nu răspund a zis ok, nb, adică voia sa para indiferenta deși stiu ca nu era. Adică e super drama Queen aia vreau sa zic. Suntem apropiați din toate punctele de vedere, inclusiv sexual. Spuneți-mi va rog niște sfături ce sa fac sa nu mai fie asa ca ma doare având in vedere câte sacrificii fac eu pentru ea. Totodata azi mi-a zis pe camera ca vrea mai mult de la mine sexual ca nu o satisfac complet. Legat de asta ce sa fac? Va rog ajutați-ma cu sfaturi utile

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

laughing asta te ia de fraier, a văzut că ești moale că te lași la dispoziția ei și să facă ce vrea din tine și exact asta face. ori o pui la punct ori o lași. Deși sincer o femeie care te tratează în halu asta ar trebui aruncată în șuturi

| Emilian65 a răspuns:

A simtit ca o iubesti prea mult si din aceasta cauza face asa cu tine. In ceeace priveste faptul ca nu este multumita de tine cum o satisfaci in timpul actului sexual, incearca sa fii mai activ si nu o lasa pana nu iti zice ea ca este multumita de prestatia ta. Daca nici asa nu se potoleste, spune-i ca te desparti de ea si vezi cum reactioneaza. In cazul in care este indiferenta fata de decizia de despartire, atunci las-o si gaseste-ti o fata care sa fie pe placul tau si tu sa fii pe placul ei.

| lpavel a răspuns:

Frate a ajuns mult prea departe, inca putin si va sterge cu tine pe jos! Vede ca-si permite orice iar tu nu faci mare zarva din asta... Parerea mea e trebuie sa risti si sa zici ca te desparti de ea, ca nu mai suporti felul in care se comporta. Ia frumos telefonul inapoi si spune-i ca-ti ajunge, ca tu ai crezut-o altfel dar acum ca ai cunoscut-o nu mai vrei sa fii cu ea. Da, e un risc mare si s-ar putea chiar s-o pierzi dar eu cred ca dupa 1-2 saptamani va plange in fata ta si-ti va cersi iertarea si sa va impacati! Iar daca va veti impaca un timp nu va mai face asa dar mai tarziu iar va incerca, daca o vei lasa sa faca la fel atunci nu se va mai schimba niciodata! Deci inca din seara asta desparte-te de ea, stiu ca e greu, e inimaginabil acea durere, dar fi stapan pe tine altfel vei suferi o viata intreaga! Gandeste-te ca fete mai sunt o gramada, unele chiar mai frumoase ca ea, nu ai nimic de pierdut, esti tanar si de treaba, te vor observa si altele!

| theboyinlove explică (pentru lpavel):

Alta solutie nu exista? Sincer nu vreau sa ma despart de ea.

| lpavel a răspuns (pentru theboyinlove):

NU! Nu exista si pana la urma te va parasi ea ca se va plictisi de tine! deci ori faci ce trebuie si suferi putin, ori ramai asa si vei suferi oricum mult mai mult!

| saresipiper a răspuns (pentru theboyinlove):

Ce dracu vedeti la fetele astea toxice din zodia scorpion?
Parca v-a luat Dumnezeu mintile, va lasati manipulati de ultimele gunoaie care sunt tot mai puternice in relatie pentru ca voi sunteti carpele lor.
Am cunoscut si eu multe de genul, tu in loc sa zici multam tu tii de ea ca de aur, iti meriti soarta si vei fii inselat cat de curand ca prostia se plateste!

| saresipiper a răspuns (pentru lpavel):

Cum sa ii ia telefonul daca i l-a luat cadou?
Hai sa nu fim țărani!
O lasă si la revedere! Cand te desparți, nu mai stai sa iti inapoi si dunga de pe chiloti

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Esti tratat precum un caine, dar sa stii ca meriti din moment ce esti prost.

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Fi și tu mai indiferent cu ea poate asa o sa înțeleagă ce simți tu când face așa cu tine. Nu o mai răsfăța atât ca de-aia se comporta asa urât. Nu știe sa prețuiască ce are lângă ea...

| theboyinlove explică (pentru Ely1234567):

Da. Cum sa fiu mai indiferent cu ea?

| Ely1234567 a răspuns (pentru theboyinlove):

Nu trebuie neapărat sa te desparți de ea doar ca numai fa chiar tot ce vrea ea. Nu ii mai acorda atâta atenție dacă nu vrea sa îți mai răspundă la telefon sau mesaje nu mai insista. Poartă-te cum se poarta ea cu tine doar sa nu o lovești...

| PașaHassano a răspuns:

Esti un barbat in toata firea aproape si te uiti la o pustoaica isterica. Cauta pe una de varsta ta, cu capul pe umerii si i-ai inapoi telefonul ca dupa despartire plange.

| theboyinlove explică (pentru PașaHassano):

O iubesc și nu vreau sa renunț la ea... Da vreau sa o facă sa înțeleagă ca se supăra prea ușor uneori

| Megasurfs a răspuns:

Este absolut normal din toate punctele de vedere