| Soriinax a întrebat:

Am o problemă ca să spun aşa. Cam de două luni am prieten şi ne înţelegem bine, însă parcă mă înţelegeam mai bine cu cel mai bun prieten al lui. Adică vorbeam pe mess mult,îmi trimitea muzică, glumeam, ne înţelegeam foarte bine. Când ieşeam cu gaşca, printre care şi prietenul meu, râdeam, aveam propriile noastre glume, cântam şi alte chestii. Nu pot să spun că îmi place de el, deoarece nu îmi place. Îl consider ca pe un prieten apropiat, ca pe un frate. Însă de ceva vreme,parcă ma evită. Ce-i drept, mă gândeam la posibilitatea că prietenul meu i-o fi spus ceva, dar nu cred. În plus nu avea dreptul deoarece şi prietenul meu se mai dădea la câte-o fată aşa, fără să-mi dau seama. Totuşi, ce mă "frământă" acum este ce s-a întâmplat cu acea prietenie dintre mine şi el. adică toata lumea se mira cum de ne înţelegem, dar acum mă simt aiurea că mă evită. Nu pot să vorbesc cu el, deoarece am impresia că-l deranjez. Mi-aţi putea da un sfat? Ce să înţeleg prin comportamentul lui?

4 răspunsuri:
| Valyvly a răspuns:

Nu crezi ca iubitul tau ar fi facut asa ceva?
Mai mult ca sigur asta s-a intamplat. Nu cred ca este frumos sa vorbesc in numele tuturor baietilor dar trebuie sa recunoastem ca avem o "Problema".
Incercam prea sa ne aparam teritoriul.
Daca tu si amicul tau nu ati avut nici o retinere in a arata cat de apropiati sunteti, nu e de mirare ca iubitul tau a avut o discutie cu el, spunandu-i sa nu mai vorbeasca cu tine.

Ai putea sa vorbesti cu iubitul tau. Incearca sa il faci sa inteleaga ca nu are de ce sa se supere. Dar nu stiu daca vei rezolva prea multe. Suntem prea incapatanati.

| Soriinax explică (pentru Valyvly):

Probabil am uitat să menţionez că tocmai de aceea nu am nicio reţinere să vorbesc cu acest amic deoarece el pur şi simplu mă bagă în seamă, mă ascultă. E drept, şi despre prietenul meu pot să spun asta, însă sunt momente în care pur şi simplu uită că sunt şi eu prin preajmă şi asta înainte să mă înţeleg bine cu amicul meu. Totuşi, ai şi tu dreptate. happy Mulţumesc! happy

| sabin2766 a răspuns:

Pur si simplu s-a indragostit de tine, e foarte logic... sa stii ca si mie mi s-a intamplat la fel cu unele fete si asta ma scoate din minti straight face

| Valyvly a răspuns (pentru sabin2766):

Daca te indragostesti de o fata, o eviti? nu, normal ca nu. Eu tot cred ca iubitul ei i-a interzis.