| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Sunt clasa a9a la liceu si am o colega putin mai frumoasa decat mine si mai populara. Problema este ca noi suntem prietene f bune si colege de banca. Ea ma umbreste aproape de tot si mereu cade ea in centrul atentiei. Ce as putea face? Nu pot sa renunt nici la prietenia noastra pentru ca ne intelegem f bine, nu ma intelegeti gresit si nu sunt nici egoista.Dau funditapuppy dog eyes Multu :*

2 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Popularitatea e un mare ****. Si eu imi doream asta, dar am realizat ca e o pierdere de timp. E tot una, daca te baga in seama o gramada de oameni sau doar cei importanti. Pentru ca doar cei importanti, cum e prietena ta, conteaza cel mai mult. Restul e pleava, pentru viata ta, sunt inutili. O seara faina.

| Johnd94 a răspuns:

Tu trebuie sa ii fii prietena indiferent ca ea este mai populara sau nu. Fii alaturi de ea si gata. Este populara, cunoaste multi oameni, dar asta nu inseamna ca are incredere in toti. Tu esti prietena ei si trebuie sa te multumesti cu ea cea normala, exceptand popularitatea ei.