| anonima188888 a întrebat:

Hello TPU, am o obsesie pentru un baiat din clasa mea si nu stiu cum sa scap de ea sau daca sa mai încerc sa fiu cu elsad. Imi place de el din clasa a 6 a, acum suntem a 8 a (da, am examen, dar situația mea scolara nu e afectata, e chiar perfectalaughing, dar anul asta am început sa nu ma mai pot opri din a ma gândi la elsad. Problema e ca nu știu ce simte el pentru mine, avand in vedere ca in clasele a 5 a si a 6 a, la început, cand nu imi placea de vreun baiat anume se comporta minunat cu mine:ma sustinea, venea cu mine cand trebuia sa merg la cancelarie sa anunt cate ceva si asa mai departe, dar din a 7 a a început sa ma cam ignore si sa nu mai vorbeasca cu mine ca inainte, limitându-se la chestii simple, de scoala, cum ar fi ce scrie la tabla sau ce a dictat profa si doar cand il mai abordez eu mai comunică si da, e politicos cu mine.P roblema lui e ca e foarte timid si fricos la ore, chiar el mi-a recunoscut asta cand l-am întrebat daca ii e frica sa răspundă la ore. Am parerea ca el incearca sa fie ca restul baietilor care mai injura si sunt mai dezghețati, doar ca nu ii iese deloc (mie tocmai felul lui mai timid de a fi imi place cel mai multlaughing. Odata cand s-a tuns si i-am spus ca ii sta bine, mi-a zis ca am fost singura care a observat si ca nimeni nu si-a dat seama si mi-a zambit.I n ultima zi de scoala fizica am avut un moment mai apropiat adica l-am luat in brate dupa ce l-am ajutat la o tema si i-am zis ca il iubesc si el s-a emotionat putin si a ras dar nu ras batjocoritor ci mai degraba unul timid, el fiind cel mai timid baiat din clasa noastrăhappy in restul zilei s-a comportat normal, adică nu s-a suparat ca i-am zis acel lucru... acum cu online-ul n-am mai vorbit fata in fata nimic in afara de un mesaj in care m-a rugat sa ii trimit lectia de la o materie la care nu s-a putut conecta pe meet. Chestia e ca o sa ne ducem la liceu, ambii dam la acelasi liceu si profil dar eu nu sunt sigura daca sa dau la bilingv sau nu, el la fel. Nu știu daca o sa mai picam in aceeași clasa si gandul ca o sa il pierd ma sperie si tocmai de aceea vreau sa incerc sa fiu cu el de acum, ca dupa sa tinem legătura. Chiar tin la el si vreau sa fiu cu el adica chiar il iubesc si nu stiu ce sa fac... simt ca ma obsedeaza si stiu ca nu e bine. Nu stiu daca e bine sa mai incerc sau daca e vremea sa renunt.

Am mai vorbit despre el in mai multe intrebari daca vreți mai multe detalii.

Scuze daca va enervez cu intrebarile, dar aceasta platforma e perfecta deoarece nimeni nu stie despre persoanele in cauza si sunt opinii obiective.

Va mulțumesc mult pentru timpul acordat! Dau funda răspunsului cel mai bun

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă el este timid, tu să fii cea curajoasă, numai așa poți scăpa de obsesie. Chiar dacă veți ajunge în clase diferite, puteți să vă întâlniți. Acea obsesie se numește iubire. Niciodată în viață la altă vârstă decât cea de acum, de acum încolo, acum încolo această obsesie nu va mai fi așa de pură, de importantă, de minunată ca cea pe care o trăiești acum.
Caută-l și ia-l în brațe când ai ocazia.

| anonima188888 explică:

Inca un detaliu ar fi ca pe a 5 a mama lui i-a zis mamei ca el i-a zis ca vorbeste cu "fata aia frumoasa cu ochii albaștri" si ca dansa i-a zis mamei ca credea ca ma placea, dar au cam trecut anii de atunci si eu nu dadeam importanta acelor lucruri pe a 5 a, eram prea mica sad