| CricketXTM a întrebat:

HELLO TPU! Ce inseamna fite? Si e bine ca o persoana sa aiba fite?! Cine imi explica corect primeste fundawinking! Rest vot big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| odorash a răspuns:

Fite inseamna mofturi,, cind o fata are capricii > mofturi
pai daca ai fite lumia nu prea te ia la inima

| Neimportant a răspuns:

Când ai fiţe te simţi mai superior decât ceilalţi şi încerci să faci impresie bună dar de fapt e viceversa

| francesca89 a răspuns:

Fite inseamna mai multe chestii,cred ca in primul rand inseamna mandria aceea de om prost,inseamna sa-ti dai aere,si sa te crezi ceva ce nu esti,de exemplu,unu' care tocmai si'a luat amaratul de salar,merge intr'un club fitos si'si cheltuie banii pe lucruri care in mod normal nu si' le'ar permite, iar a doua zi manaca jumari cu ceapa(si un redbull), acela e un om tampit cu fite.Mai sunt si pseudo'vedetele de la noi,ce le vezi pe la "povestiri de noapte","un show pacatos" s.a.m.d,dar n'ar trebui sa te uiti la mizeriile alea,iti formeaza doar o viziune distorsionata despre cum trebuie sa te comporti,traiesti sau arati. Oamenii cu adevarat bogati, sunt modesti(cel putin in occident). Nici eu nu inteleg de ce dar oamenii mai saraci sunt cu fite...e o prostie oricum.Iar raspunsul la intrebarea "e bine ca o pers. sa aiba fite" este un categoric NU, fiindca dai dovada de prostie.numai bine

| Robert_6755 a răspuns:

Fite = cineva care face mereu mofturi, probleme, se alinta. In general, tot ce e mai rau e legat de fite laughing Nu, nu prea e bine sa ai "fite".