| Dianne_9377 a întrebat:

Hello TPU!
In scoala mea [cred ca si in alte scoli] elevii din clasa a VIII- a poarta niste panglici in piept pe care cunoscutii lor trebuie sa le lase o amintire/mesaj.Luni prietenii/prietenele mele din a VIII-a vor sa'mi dea pangliga sa le las o amintire. Ce fel de mesaje as putea sa scriu? Cele mai frumoase primesc funda love struck!

1 răspuns:
| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna!
Daca ai fi putut citi in sufletul meu, nu ne-am fi despartit niciodata…
La ce foloseste frumusetea fara inteligenta, banii fara fericire, zambetul fara sentimente, viata fara tine?
Nu plange ca s-a terminat, ci zambeste ca s-a intamplat!
Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.
Ai fost. si ai ramas doar o amintire. dar viata trece si voi lupta sa merg inainte.voi lupta precum trestia lupta impotiva vantului.

Sper din suflet sa te fi ajutat! Pa, pa.