| tiberida a întrebat:

Hello TPU. In ultima vreme am inceput sa iau considerabil in kg. Adica sa zicen de vreo luna am pofta de mancare si de acum doua saptamani am inceput sa ma ingras, chiar 1 kg la 3-4 zile, astfel incat am ajuns de la 38 la 41 foarte rapid. Nu știu ca sa cred, puseu de crestere? laughing p.s. am 13 ani si cam 1, 54 m. Am crescut putin si in inaltime dar nu chiar asa mult thinking

Răspuns Câştigător
| vampcupcake a răspuns:

Salut. Nu te teme, cu siguranta nu cred ca este vorba despre vreo problema de sanatate. Avand in vedere ca ai doar 13 ani, corpul tau este in crestere si nu vei pastra o constanta a greutatii, bineinteles daca esti atenta si cu alimentatia.Ba chiar vei intampina momente cand corpul tau, datorita schimbarilor hormonale sa sufere diferite transformari. Probabil apetitul tau copios si consumul alimentelor nesanatoase au contibuit la cresterea in kilograme. Daca nu te simti bine in pielea ta nu te-as sfatui sa incerci o dieta, mai degraba fa exercitii fizice regulate, consuma mancare pregatita pe gratar si cel mai eficient mod de slabire este apa cu lamaie bauta zilnic. Succes!