| bubuuuuuuuuuu19 a întrebat:

Hello TPU. Nu stiu ce sa aleg intre mate info, filologie si bio chimie. Cu chimia nu ma am si nici cu matematica, ma trage filologia. Ceva pareri care ar fi mai bun? Am mediile generale peste 9.13.

FUNDA!

3 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Du-te la Științele naturii(Chimie-Biologie).Ai o mulțime de facultăți la care te poți duce, iar chimia o înveți ușor cu timpul.Sau dacă chiar nu o cunoști,îți poți cumpăra vara asta o culegere,cu exerciții și altele,și să începi să înveți.Te asigur că nimeni altcineva nu-și va pierde vara pentru a învăța, iar tu poți cunoaște mai multe decăt ei.
La Matematică-Informatică nu te duce, nu ai multe posibilități în viață, iar bac-ul și tezele sunt peste nivelul "dificil".La filologie la fel, poți ieși eventual profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal că toţi îţi vor spune să alegi profilul pe care l-au ales ei. laughing Şi la fel fac şi eu, alege matematică-informatică.

| denniii a răspuns:

Parerea mea e sa alegi ceea ce it place.Degeaba mergi la bio-chimie daca nu o sa iti placa, pentru ca asta o sa aduca cu sine faptul ca nu o sa iti mai vina sa inveti.Si asa iti ratezi viitorul.In schimb, daca te atrage partea de filologie si crezi ca te vei descurca, poti cu incredere sa mergi acolo stiind ca o sa iti placa ceea ce faci.happy