| PusToaiKaA a întrebat:

Hello,TPU! Vreau si eu niste statusuri de:
*Iubire Interzisa
*Tradare
*Gelozie
Dar nu orice statusuri gasite pe toate site-urile,unele mai speciale, poate si compuse de voi.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ingrid16V a răspuns:

Bunahappy Mie imi place la nebunie sa compun blushing Uite cateva compuse de mine:*

1. La ce imi foloseste ca-mi zici ca ma iubesti. Daca niciodata n-ai incercat sa-mi dovedesti oh go on

2. O fila din povestea noastra s-a rupt. Tie nu ti-a pasat, n-a contat atat de mult.

3. Si tu chiar crezi ca va fi cu tine mereu? Nu va fi asa, accepta chiar daca ti-e greu...

4. Astazi am aflat ca degeaba imi pasa. Tu ma consideri o amintire ramasa.

5. Cand iti vine sa pleci departe. Gandeste-te ca atunci ma vei da pe mine la o parte straight face

6. N-are rost, observi si tu. Mi s-a uscat sufletu' straight face

7. Sper sa poti candva sa iti refaci viata. Sa nu ramai in suflet doar cu speranta.

8. Si imi pare rau cand te supar si vorbesc asa. Insa vorbele mele pentru tine oricum n-ar conta oh go on

9. De ce ma privesti si nu spui nimic. Crezi c-o sa te vad vreodata ca pe un amic? sad

10. Si lasa-ma in lumea mea. De ce acum ti-ar mai pasa?

11. Un ocean de lacrimi am varsat pentru tine. Si cu ce m-a ajutat? Oricum ai uitat de mine sigh

12. Zilele trec si continui sa ma minti. Nici tu nu esti sigur de ceea ce simti.

13. Ti-e greu, plangi si speri sad
Ca voi veni din nou, dar nu mai vin nicaieri straight face

14. Am facut atateasad Si pentru ce. Tu ai plecat si nici nu mi-ai spus de ce sad

15. Cu ce ma ajuta ca ma suni mereu. Daca nu esti langa mine cand imi este greu sad

16. Esti departe si poate chiar imi este dor. Dar m-am saturat sa-ti spun asta la telefonsad

17. Si ma uit la ceas. Si-mi dau seama ce putin timp ne-a ramas oh go on

18. Te vad si parca inima mi se opreste. Tu nu stii dar ea inca te iubeste straight face

19. Te-as opri sa-ti dau un sarut. Sa te iau de mana pentru un nou inceput.

20. Ma doare sa te vad cum razi cu o alta fata. Si cat incearca inima mea sa spele acea pata crying

21. Plang neincetat desi nu rezolv nimic. Dar la cum e viata asta oh go on, de ce sa ma complic? straight face

22. Am renuntat la atatea numai ca sa fiu cu tine. Si cand te-am avut, nu prea ti-a pasat de mine sad

23. Lacrimile ei intr-o zi o sa te ajunga si te va durea. Vei apela numarul ei, dar nu va mai sunasad

24. Gata, am hotarat sa plec, e bine? Nu mai stau din orgoliu pentru minestraight face

25. La ce te poti astepta cand a plecat departe? Ca intr-o buna zi sa reusesti sa-l uiti poateoh go on

26. El nu te merita, nici nu te-a meritat. A stat cu tine, ca sa arate ca e barbat oh go on

27. Astept sa te schimbi si sa nu mai fii asa. Dar tu nu-ti doresti, asta e doar dorinta mea.

28. M-am saturat sa te prefaci ca-mi esti alaturi la bine si rau. Si cand te caut, nu gasesc pe nimeni, decat pe Dumnezeu.

29. Tie nu-ti pasa, nu mai esti cum erai. Acum razi si faci misto, atunci zambeai love struck

30. Si cand te gandesti ca intr-o zi totul se va termina. Iti doresc sa nu plangi deloc in urma mea sad

31. Vrei sa pleci, dar nu te pot lasa. Tu ai cheia de la inimioara mea puppy dog eyes

32. Nu pot uita acea zi cand m-am trezit langa tine. Si tu zambeai, ma sarutai si-mi daruiai iubire sigh

33. E ultima imbratisare ce ti-o pot oferi. De asta nici lacrimi nu mai am dar nici nu pot zambisad

34. Si te iubeam mai mult ca orice pe-aceasta lume. Si daca mi-ai fi cerut sa plec, as fi acceptat, pe bune!

35. Si incepand de azi, poti sa-ti iei gandul de la mine. Eu nu sunt proasta, care face doar ce tie iti convine oh go on

36. Ti-am privit pasii desi lacrimile nu-mi dadeau voie sa ii privesc. Ti-am facut cu mana printre stropii de ploaie spunand in gand ca te iubesc.

37. Nu mai simt ploaia din cauza ta...Desi numai ea imi poate alunga durerea sad

38. O sa-ti fie dor sa mai plang pentru noi. Ma vei ruga in genunchi sa vin inapoi sigh

39. Dupa atata timp petrecut cu tine. Intr-un final tu ai uitat de mine[...]

40. Am ramas doar eu...eu cu mine. Si cu inima in piept la tine oh go on

41. Mai lasat sa plec, sa ma innec in lacrimi, sa strig dupa tine in zadar. Nu ai fost in stare sa ma ierti si sa ma opresti macar...

42. Sa nu te intorci, nu mai am nevoie de tinebatting eyelashes Si chiar daca ma doare stiu ca va fi mai bine \m/

43. N-o sa uit acele cuvinte reci ce mi le-ai zis. O sa fac ceea ce candva mie mi-am promis oh go on O sa te las crezand ca ai fost doar un vis. Voi face asta fara niciun compromissad

44. Nu mai sunt fata naiva pe care o minteai si o tratai pe pe-o prostastraight face Acum nimeni nu o sa mai salveze relatia noastra wave

45. El e singura amintire ce mi-a mai ramas. Si gandul tau ce-l port la orice passad

46. Degeaba privesc pe fereastra, stiu ca nu vei mai venihee hee Dar numai asa imi pot inima potoli straight face

47. E dezamagita de tine, de privirea tastraight face Si pur si simplu nu te mai vreastraight face

48. Si am lasat totul in urma mea. Am lasat totul pentru fericirea tastraight face

49. Privesc in jurul meu si-mi dau seama ca sunt singura intre patru pereti. Te strig in gand, ma uit peste tot, simt ca innebunesc si tu asta nu meritistraight face

50. Nu mi-a ramas decat speranta ca intr-o buna zi. Vei veni in locul in care inima mea iti va zambi sad

>:d

1 răspuns:
| ionut002 a răspuns:

Astea-s de la mine.winking

Atunci când mă dor gesturile tale, eu te fac să te doară atitudinea mea.

Dăle naibi de sentimente, am monente când nu am argumente!

Ţigările te omoară cu 10 ani mai devreme, dragostea in fiecare zi!

Daca esti prea ocupata sa vorbesti cu mine o sa inteleg, daca nu ai timp sa iesim si sa ma bagi in seama o sa inteleg. Dar atunci cand nu o sa mai fiu indragostit de tine, va fi randul tau sa intelegi!

Daca nu mai iubesti, incepi sa urasti!

Acum o vrei cand te priveste cu ura, cand te iubea nu era buna.

Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce.

Zambeste celor care te urasc, sa simta ura ta! Zambeste celor care te iubesc, sa simta dragostea ta! Iar daca intr-o zi, cel pe care il iubesti, te va trada, ZAMBESTE, sa simta indiferenta ta!

Sper sa te ajute! :*