| DarkVampiress a întrebat:

Hello, everybody stiu ca pentru unii, aceasta intrebare este stupida dar... Exista Vampiri?
vreau sa aflu parerea voastra :*

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Nu exista dovezi pentru existenta vampirilor, ci doar legende. E falsa si vorba aceea. Oamenii au o imaginatie bogata, si de multe ori inventeaza mituri care chiar nu au nicio legatura cu realitatea. De exemplu, in evul mediu, multi europeni credeau in povesti despre oameni cu cap de caine care ar fi fost vazuti prin partile rasaritene. Bineinteles ca nu au existat niciodata astfel de fiinte, dar oamenii sunt supusi erorilor, si imaginatia le-o ia razna de multe ori. Asa s-au inventat si povestile cu vrajitoare, varcolaci, vampiri, zane, spiridusi, ingeri, demoni etc.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu.

| peperonies a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu.

| DarkVampiress explică (pentru anonim_4396):

Ok, dar cu toate dovezile, si legendele cum ramane? si, stii vorba aia, daca nu ar fi, nu s-ar mai povesti happy

| sublime89 a răspuns (pentru DarkVampiress):

Nu exista dovezi pentru existenta vampirilor, ci doar legende. E falsa si vorba aceea. Oamenii au o imaginatie bogata, si de multe ori inventeaza mituri care chiar nu au nicio legatura cu realitatea. De exemplu, in evul mediu, multi europeni credeau in povesti despre oameni cu cap de caine care ar fi fost vazuti prin partile rasaritene. Bineinteles ca nu au existat niciodata astfel de fiinte, dar oamenii sunt supusi erorilor, si imaginatia le-o ia razna de multe ori. Asa s-au inventat si povestile cu vrajitoare, varcolaci, vampiri, zane, spiridusi, ingeri, demoni etc.