| Tabii. a întrebat:

Hello! Vreau sa va spun ca voi avea cel mai urat Revelion din lume deoarece am o prietena careia i s-au despartit parintii si ea a ramas cu tatal ei si ea mai are o verisoara pe care nu o suport si isi va petrece Revelionul cu ea si inca 2 fete de la varasa din clasa si as vrea sa o intreb daca vrea sa vina la mine, dar cred ca nu o sa accepte.Verisoara ei este chiar falsa cu ea adica in fata o minte si l-a spate o barfeste, iar eu chiar tin la ea si sunt foarte trista. Ce sa fac ca sa accepte sa vina la mine?straight face

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai daca luam intrebarea de la inceput putem raspunde la fiecare fraza a ta?! Eu sincer da. dar nu sunt sigura!
Asta e daca i s`au despartit parintii, in viata sunt si certuri si ea nu trebuie sa se supere.conteaza ca parintii ei o iubesc.
Verisoara aia daca zici tu ca o barfeste si o minte ar trebui macar sa ii atragi atentia fetei alea ( verisoare`i ma refer). ar trebui sa i zici sa nu mai fie atat de perversa.sau macar spune`i prietenei tale ca verisoara ei isi bate joc de ea. Chiar sincer nu stiu ce idee sa iti zic ca prietena ta Teo sa vina la tine!
Pe o parte ar trebui sa o intrebi si daca ea vrea. e bine. daca nu. nu!
Pt ca Revelionul se petrece in familie, si tu nu o poti obliga sa stea cu tine!
O intrebi, daca accepta e bine dar sa isi intrebe si tatal pentru ca poate el nu o lasa! Si daca nu vrea nu trebuie sa fii suparata, pentru ca nu o pierzi! Doar nu te gandesti ca nu vei mai fi prietena cu ea! Nu o poti obliga, deoarece este alegerea ei si revelionul ei! Nu poti obliga persoane sa faca ce vrei si tu,, Intreab-o, dar nu uita sa deschizi un subiect despre verisoara ei. Adica sa nu ii zici din prima, sa ii zici adevarul despre minciunile ei si ca o barfeste. Bafta! Iti urez un Revelion fericit cu sau fara prietena ta!

| viatadecacatt a răspuns:

Spuine-i tot ceea ce ne-ai zis si noua cu sinceritate, poate va intelege ce se intampla si va face revelionul cu tine. daca nu cum a spus si allina vor mai fi revelioane.happy

| BuBuLyNa a răspuns:

Asata e una mai buna una mai rea o sa-si dea singura seama de verisoara nu o mai supara si tu daca e deja fa ce zice ea si o sa vezi ca pana la urma timpul le rezolva pe toate. Sarbatori Fericite! kiss

| Carlene a răspuns:

Spune-i ce parere ai despre prieteni ei si invit-o sa faca revelionul la tinehappy Ca sa accepte prezinta-i prietenii tai sau familia(depinde cu cine faci revelionul)

| scumpik a răspuns:

Eu cred ca:1 ar trebui sa ii zici acelei verisoare rea sa nu se comporte asa, sa nu mai fie falsa. 2daca nu merge sa-i arati chiar tu prietenei tale rautatea verisoarei sale prin vreun prieten /prietena care stie ca o barfeste sau 3pare ceva nebunesc dar inregistreaza candva cand o barfeste si o vorbeste de rau pentru a-si da seama ce persoana este. iar ideea sa vina la tine... cred ca ar trebui sa o intrebi nu pierzi nimic pentru ca daca sunteti prietene foarte bune probabil 50%va accepta. vorbeste cu ea si sper ca vei avea succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca daca ii vei spune asa cum ne-ai spus noua aici si personal te-am inteles si te cred ca tii la ea, poate va veni daca nu nu fii necajita, vor mai fi Revelioane, uite il faci aici cu noi, nici eu nu plec de acasa.