| anonim_4396 a întrebat:

DUPA 4 ANI JUMATE, M-A PARASIT PENTRU ALTA..HELP!

Va urez tuturor sa aveti parte de un an plin de bucurii si fericire, pentru ca eu, probabil nu o sa am parte de asa ceva.

Si ca sa imi rezum povestea: am fost 4 ani jumate impreuna, eu 22, el 27, eu facultate, el nici liceul. M-am luptat sa il accepte parintii, desi ai mei mi-au spus din start ca are un caracter mincinos. A schimbat 3 joburi intr-un an. De 2 luni si-a cumparat masina, oarecum la insistentele mele. A fost o relatie frumoasa la inceput, dar cu impacari si despartiri si impacari din nou. Acum fix un an a cunoscut o tipa, 19 ani, lucreaza la bar, doar cu liceul, si nu vede cu un ochi. Au fost 3 despartiri dure in anul asta si de fiecare data dupa o suna. Ma mintea ca nu se intalneste cu ea, iar apoi aflam ca o facea. S-au si sarutat. MOTIVUL pentru care ne-am despartit definitiv acum 2 saptamani a fost, in opinia lui, faptul ca "faceam crize, ma certam, tipam la el" si "sa tii bine minte ca nu te-am lasat pentru aia". Dupa ce ne-am despartit, in urmatoarele zile mergea in fiecare seara cu prietenii lui(alcoolici, care mereu ii bagau in cap ca eu il insel) la tipa la bar. Dupa 3 zile am hotarat sa ies si eu cu un tip,si un prieten de-al lui m-a vazut si i-a spus. Au inceput sa curga telefoanele, mesajele lacrimogene, ca ma iubeste si ca nu isi poate inchipui cum am trecut asa repede peste, ca el s-a intalnit cu tipa aia, dar intre ei nu e nimic, ca AZI sa aflu ca isi petrece revelionul la ea acasa, cu gasca. Acum vreo saptamana ma cauta sa ne impacam, dar simteam ca nu e sincer. Dupa ce mi-a zis ca si la Craciun a fost la ea, la 2 noaptea,cu taxiul,impreuna cu un amic, ca ea i-a cumparat si parfum,si l-a invitat in camera, am rabufnit ca tot omul, pentru ca eu nu am facut aceste lucruri,nici macar nu m-am pupat cu tipul cu care am iesit! Mi-a zis ca "daca iar incep cu crizele,se vede ca nu m-am schimbat, si ca el se gandea sa imi mai dea o sansa, dar nu merit". Cam asa am ramas. Mereu imi jura ca nu o mai suna, ca nu o mai cauta, si dura 3 luni,apoi la o cearta mai mare, iar facea asta,apoi se intorcea spunand ca nu asta e viata lui,ca nu o iubeste,caz ii place de ea doar ca ii vorbeste frumos, e mai calma. Eu consider ca am suportat destul. Au fost zeci de ori in care ma injura de fata cu prietenii lui, imi vorbea urat, si tot eu il cautam. Am trait haotic, am dat tot in relatia asta, l-am pus pe primul loc si uite unde am ajuns. Ce a fost in capul lui? Ma simt aiurea pentru ca ma simt folosita de un om care a fost totul pentru mine...Acum, in clipele astea e cu ea si stau sa ma intreb, cum a putut sa dea cu piciorul la 4 ani jumate?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

O astfel de persoana nu te merita.Trateaza-te cu demnitate si respect si fii convinsa ca vei intalni persoana potrivita.E important intr-o relatie iubirea si loialitatea. Daca nu exista, inseamna ca persoana respectiva nu a fost sincera cu tine si nu poti fii fericita cu o astfel de persoana.Cand 2 persoane se iubesc sunt fericite impreuna si se respecta reciproc.Pe situl jw.org sectiunea cupluri sunt articole interesante despre cupluri.

| MskDesign a răspuns:

"cum a putut sa dea cu piciorul la 4 ani jumate?"
Poate esti prea plina de tine?

| anonim_4396 explică (pentru MskDesign):

De ce sa fiu prea plina de mine? Din contra! Mereu eram pe locul 2, mereu problemele lui primau. Niciodata nu i-am reprosat diferentele existente intre noi si incercam sa ma comport de la egal la egal...se pare ca nu aveam cu cine.

| MskDesign a răspuns (pentru anonim_4396):

In cazul asta, nu te merita.Nu este un capat de lume si viata va merge inainte.Cu siguranta iti vei gasi persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cemai rezumat laughing. mai stii tu minciuna aia care o zice lumea? ca fetele sunt mai mature? sunt pe dracu. uite-te la tine. 22 de ani si un prost care nu are liceu te-a facut. dupa ce ca e vai mama lui si parintii ti-au zis, tu ai zis nu. pai bine ti-a facut. alta data poate casti ochii mai bine. eu nu stiu cum pot fii unii atat de tampiti nu stiu, ma depaseste.

| mihaicelsfant a răspuns:

Cam asa ceva am patit si eu... faza urata e ca suferi dupa un nimica...

| Coloringthevoid a răspuns:

Nu sunt genul care sa dea sfaturi pentru asa ceva si nici nu vreau sa fiu.Iti zic direct ca nu se merita! sau poti sa-i spui lui ce ai zis la tot siteul.

| IuseinLavinia a răspuns:

Poate ca nu te merita cu adevarat si eu sunt intr-o relatie tot de 4 ani si stam impreuna de 3 dar nu a existat asa ceva.
Cand ne desparteam nu dura 2 zile ne impacam. dar nu umbla dupa fete si din astea.
Poate e mai bine sa suferi acum decat sa tragi cine stie ce pe viitor. Pup.

| Honeybuny a răspuns:

Dupa 4 ani de relatie nu mi se pare normal sa te lase pentru alta tarfa.
totusi inseamna ca in astia 4 ani tu ai fost o minge de joaca pentru el si acum ca a gasit pe altcineva ti-a dat flit. nu merita sa te consumi pentru el. uita si treci, mai sunt 452251 de baieti care viseaza la tine pup :*

| DeeDee21 a răspuns:

Esti tanara, cu facultate.nu te mai stresa si daca il iubesti.stiu ca sunt 4 ani jumate irositi dar asa sunt unii barbati(marea majoritate). sfatul meu. uita de el si zi mersi cerului ca ai scapat de el. daca te maritai cu el vadeai pe naiba, tu cu facultate cu servici stabil si el fara servici(ca nici dracu nu te angajeaza fara 12 clase)si sa intreti o familie pe salaru tau, mai sa-ti faca si figuri. oare l-ai mai iubi? ...eu zic ca nu.laughingeu totusi cred ca ogoliul ti-e doborat si obisnuinta cu el te face sa suferi.