| adixdeli a întrebat:

Hellooo,TPU:* se apropie ziua baiatului de care imi place, ce sa ii fac cadou! mai multe detalii: * implineste 21 an,* e foarte glumet dar in acelasi timp e si serios, e cam nebunatic si aces cadou as vrea sa ii aduca aminte de mine! Help plese!

Răspuns Câştigător
| radumarian_6781 a răspuns:

Buna! in primul rand ca sa faci un cadou trebuie sa stii multe despre persoana respectiva! daca spui ca e o persoana mai nebunatica ii va placea un cadou care sa il faca sa rada! deci tot un cadou mai nebunatic si mai iesit din comun! important e sa fie un cadou simbolic sau care ii va folosi pe viitor! de fiecare data cand il va vedea isi aminti ca e de la tine! in al doilea rand, daca vrei sa ii ramai intiparita in memorie e important felul in care ii dai cadoul respectiv! si mai e important si felul in care ai crescut in ochii lui de-a lungul timpului! trebuie sa fie ceva din inima ta pentru el! ceva ce simti tu ca l-ar face fericit! un pic de imaginatie si o sa iti iasa! succeswinking

1 răspuns:
| Euletitia a răspuns:

Buna! poti sa-i cumperi o bratara sau un lantisor cu initiala lui din aur sau argint, ceva de imbracat(un fular, o camasa, o cravata, un pulover, o geaca, un tricou etc0, un parfum fin, eventual preferatul lui daca stii care este, un ceas de mana deosebit si elegant, o iconita pictata manual sua imbracata in argint daca e credincios, o sticla de whiski/coniac/sampanie, un tort delicios pe care sa-i scrii "La multi ani, X!", un DVD cu un joc video daca il paisoneaza, o colectie de CD-uri cu muzica lui preferata, o carte buna, din genul celor pe care le citeste is sa-i scrii pe prima pagina o dedicatie din inima, care ii va ramen mereu, iar daca nu optezi pentru carte ii poti confectiona o felciitare manual in care sa-i scrii dedicatia si care sa ii ramana pentru totdeauna, sau pur si simplu orice obiect care ai auzit tu ca si-l doreste demult si nu si l-a luat dintr-un motiv sau altul. La multi ani baiatului si bafat in alegerea cadoului perfect!