| CactusFlower a întrebat:

Helooo! Pt ce trebuie invatat tabelul periodic (de la chimie) pe de rost?!?!? Mai ales ca tot timpl am tabelul perodic pe o foaie la mine.RASPUNS URGENT, VA ROOG! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Nu o sa iti foloseasca la nimic, doar ca iti antrenezi mintea. Practic, il folosesti ca exercitiu - ca sa inveti cum sa inveti. O sa se vada mai tarziu in viata - sunt oameni care stiu cum sa invete si prind repede orice - iar altii, care au tras mata de coada cand erau mici nu reusesc niciodata sa inteleaga si sa memoreze chestii de care chiar au nevoie.

2 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

Pentru a nu lua un 4 la scoala si pentru tine...iti vor folosii la chimie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o sa dai teste si la scoala generala si la liceu din chimie si o sa iti trebuiasca elementele chin\mice si valentele lor pentru exercitii