| RoaRxDD a întrebat:

Helou' ^^
Am o problema destul de serioasa.
Am devenit depresiva, suparata, nervoasa, mereu stresata si neatenta cu cei din jur.
Prietenii spun ca m-am schimbat si se departeaza, parintii imi spun ca nu le place ce fac, cum fac, cand fac, de ce fac.
Simt ca vreau sa pun capat la tot si ma gandesc la lucruri oribile.
Un psiholog nu vreau, as parea o ciudata.
O amica mi-a spus ca a fost in aceeasi situatie si ca a fost la psiholog.
Nu stiu ce sa mai fac, imi place sa fiu singura, a fost o perioada in care m-am ranit intentionat si nu sunt mandra deloc.
Ajutati'ma puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| jump a răspuns:

Salut.
Poti lua sfatul prietenei tale si sa consulti un psiholog, dar cel mai bun sfat ti`l poti da tu si tot tu te poti ajuta cel mai bine.nu ai precizat varsta, dar presupun ca esti adolescenta.gandeste`te ca esti tanara si ca poti s`o iei de la capat, nu sa-i pui capat. e cel mai simplu lucru care`l poate face un om. termina cu toate porcariile de muzica pe care cu siguranta le asculti si asculta ceva mai voios, schimba`ti chestii prin camera, gaseste`ti lucruri de facut singura sau cu cei in care ai incredere si care crezi ca te pot sustine sub orice fel.deseneaza,scrie,canta,danseaza,alearga,fa ceva sa-ti puna inima in miscare, sa simti si tu ca esti vielaughing. plus ca te vei simti altfel cand parintii si/sau prietenii tai vor vedea ca ti-ai revenit.eu sunt putin ateu, dar daca tu nu esti, ar fi bine sa mai vizitezi Biserica. poate iti ofera ea o revelatie, cevahee hee.

nu stiu, iti doresc numai binele si m`astept sa revii cu o intrebare :"nu stiu ce sa mai fac, am terminat rolelembicicleta, creioanele, tenesii, am numai note buna si rad ca nebuna din orice..."m`ar face fericit sa "aud" asta.

zi frumoasa.

| pedobear a răspuns:

Te transformi in emo. Felicitari

| dellya13 a răspuns:

Da sincer te transformi in EMO! probabil te-ai luat dupa altcineva fara sa-ti dai seama sh incerci sa fii in centrul atentiei.Ei bine incerca sa fi si uh mai vioaie si mai happy prin schimbarea look-ului, camerei, totul. Si termina odata ca o faci fara sa-ti dai seama! Vrei sa iesi in evidentza si nu stii cum! Uite un sfat:COPIA nu are valoare.