| LalLyBoOmD a întrebat:

HELP! Am primit astazi un mesaj : "Felicitari! In urma tragerii la sorti Altex v-a desemnat castigatorul sumei de 10.000 de euro si al unui Nokia C7 pentru detalii apelati operatorii la 0756452691! Ce sa fac? E o farsa, sau e pe bune? NU AM CREDIT! AJUTOR!

5 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

`Hello.
Da, si eu am castigat intr-o zii 1 milion de euro si un x6.
Atata timp cat nu te`ai inscris este o farsa 100%. Mai ales ca au numar pe Orange. =]] Frate, daca era adevarat isi puneau si ei macar un numar de telefon pe fix.
Sa fii cuminte.winking

| TheFACKYouTub a răspuns:

Deci e TEAPA
1 - nu ai cum castiga daca nu te-ai inscris in concurs
2 - nimeni nu anunta castigatorii prin SMS
3 - daca castigai te sunau si iti spuneau numele tau, CNP-ul din buletin si tu trebuie sa confirmi.
deci daca castigai trebuie sa te sune sa iti zica numele si CNP-ulwinking
nu da curs msj-ului primit.
si oricum nu ai ce sa le faci.

| 211wasgnij a răspuns:

E 100% teapa de zile mari, iti recomand sa suni la relatii clienti si sa-l reportezi ca sa nu prinda pe altii in plasa.

| crynys a răspuns:

Stai linistit(a) este o teapa. O sa te puna sa le trimiti o cartela de reincarcat cica chipurile sa te "valideze". O mare teapa de care se ocupa in general cei care sunt arestati in puscarii.

| PrettyLitlleLiar a răspuns:

laughing si eu am "castigat" 1.000.000 de euro, un iphone 4s si o tableta iphone laughing)) si ca trebuie sa trimit nu stiu ce cartela, infine, m-am dus si am verificat la Orange si a zis ca e o mare mare teapa si sa nu trimitem nimic pentru ca nu e adevarat...deci nu iti bate capul cu faptul ca nu ai creditlaughing
P.S: verifica intotdeauna :p inainte sa faci vreo prostielaughing