| HardCore7750 a întrebat:

Salut, azi in urma cu cateva ore am primit un SMS, in acel SMS scria: Felicitari, in urma tragerii la sorti ALTEX v-a desemnat castigatorul unui laptop TOSHIBA si suma de 10.000 euro. Pentru informatii apelati acest nr de telefon.
(nr de telefon e cel prin care s-a trimis SMS-ul)
Ce sanse sunt sa fie teapa? chiar imi da Laptopul si cei 10.000 euro?
Dau Funda
Toate cele bune

Răspuns Câştigător
| Elisa512 a răspuns:

Hey! Sansele sunt foarte foarte mari. Adica te-ai inscris tu in vreun concurs? Daca nu, de unde stiu numarul tau? Sunt sigura ca te-au pus sa ii suni doar ca sa faca nu stiu ce smecherie si sa-ti ia banii. Daca pe viitor ti se mai intampla asa ceva gandeste-te ca ar trebui sa formuleze:
''Domnule/ doamna si numele tau." Daca nu iti spun mai mult ca sigur e teapa.:-) :-)

Apropo... daca te mai deranjeaza poti sa raportezi politiei. Bafta:-) :-)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suna la un numar oficial de la altex si intreaba daca a fost o asemenea promotie.

| hp8510p a răspuns:

E teapa...campania aia a fost intre 20 noiembrie 2012 si 31 ianuarie 2013 si consta in trimiterea unui cod de bare a unui produs Logitech prin sms la altex.De mesajele escrocilor astora sunt satul...

| ufromupps a răspuns:

Sansa sa fie teapa e 100%.
Deoarece daca primesti un sms de gen, iti scrie in loc de numar Altex.
Daca nu te-ai inscris la ceva promotie, nu ai cum sa castigi.
Toshiba nu e chiar o marca buna de laptop, asa ca nu mi se pare ceva obisnuit sa faca un giveaway + 10.000 euro. Daca castigi, atunci castigi un Acer sau Asus, si iti da mai multe detalii despre laptop.
In plus. Daca ii sun, iti spun sa reincarci cu x euro un nr de telefon si tu o iei teapa. Toate cele bune. happy