| universe a întrebat:

HELP! Aproape toata scoala rade de mine ca stau cu un baiat de clasa a 10a, avand in vedere ca eu sunt in a 6a. El se da la mine, ma pupa pe obraz de fata cu toata lumea si azi a vazut un coleg din alta clasa si a spus la toata lumea si acum ei cred ca sunt cu el si rad de mine. Cum as putea sa le arat ca nu e asa? Am sa-i zic baiatului ca mai bine doar ne salutam cand ne vedem si atat, dar nu stiu cum sa-i fac pe ceilalti sa vada ca eu de fapt nu sunt cu el. FUNDA! PLZZ

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pai daca esti cu acel baiat de clasa a 10 a de ce vrei ca ceilalti sa stie ca tu nu esti cu aceea persoana[daca nu esti cu el n-am inteles eu bine dar daca esti eu iti sugerez sa nu ascunzi asta de el mai ales daca el te place si tu il placi pe elon the phone si tot eu zic ca nu e nimic rau ca tu in a 6 a sa fii cu unul din a 10 a nu este prea mare pe langa tine zic eu spune-le celorlalti sa numai rade tine si spune-le adevarul ca esti cu acel baiat[mai ales daca este adevarat ca esti cu el] iar daca nu esti spune-le"bai colegilor ce nu intelegeti? Eu cu acel baiat nu sunt in nici un cuplu daca ma credeti bine daca nu nu eu v-am spus ca nu sunt cu el dar daca nu ma credeti nu am credeti daca nu credeti adevaraul ci credeti minciuna"si cand rad de tine nu-i mai baga in seama pentru ca lumea este nesuferita unii dintre ei sper ca ti-am fost de ajutor

| Pixel2009 a răspuns:

Fiecare crede ce vrea, nu prea poti sa ii impui unei persoane sa creada anumite lucruri. Intr`adevar, ai putea sa ii spui baiatului respectiv ca ei cred lucrurile astea si sa fiti mai distanti. Si baiatul ala care te-a vazut si a dat vestea cred ca e geloshappy

| adina00 a răspuns:

Auzi pana la urma ar trebui sa te doara in cot de ce zice lumea nu sa strici o prietenie pentru lume... am patit si eu si simplu ii intrebam daca le e ciuda si ce ii doare pe ei capu. treaba ta ce faci, cu cine stai si asa mai departe

| Flavaaaa a răspuns:

...exitsa preieteni buni cu care te intelgi.ar tebui sa lamuriti lucrurile sa fie sigura ca nu te place sa.u asa...si dupa aia toti vor intelege sa nu e nimic intre voibig grin