| 11vladutz90 a întrebat:

Help! Cum traduc asta: Les Evangiles ne mentionnaient pas de date exacte sur l'avènement du Christ, et ce n'est cu'en l'an 354 que l'on fixa le 25 décembre comme date officielle.

Eu am reusit atat: Evangheliile nu mentioneaza data exacta a venirii lui hristos, dar mai departe nu stiu!(et ce n'est cu'en l'an 354 que l'on fixa le 25 décembre comme date officielle)
Funda|!

Răspuns Câştigător
| DiiaM a răspuns:

Evangheliile nu mentioneaza data exacta a venirii lui Hristos şi nu până în anul 354, care este stabilit 25 decembrie ca dată oficială [Funda?big grin]