| Deyux_5665 a întrebat:

Help me! Am o problema! De fiecare data cand vorbesc la telefon cu un baiat nu avem subiect de discutie si stam asa...ne plictisim! Vreau si eu niste sfaturi/ce pot sa-l intreb/ce subiecte trebuiesc abordate! Fundabatting eyelashes!

Răspuns Câştigător
| laryyssaa a răspuns:

Pai nu exista subiecte standard de discutie...fiecare baiat e diferit si vorbeste despre lucruri diferite. ca sa nu va mai plictisiti incearca ca de fiecare data cand raspunzi ceva sa intrebi la randul tau altceva(adica sa-ti termini raspunsul cu alta intrebare); asa trebuie si el sa raspunda si asa mai departe...si daca vede ca esti interesata de el va incepe el sa-ti povesteasca si sa te puna si pe tine sa povestesti. sper ca te-am ajutat. si nu uita ca si lor le este la fel de greu sa gaseasca subiecte de discutie

4 răspunsuri:
| Fillaide a răspuns:

Povestiti intimplari fericite sau mai putin fericite din viata voastra
Vorbiti despre lectura,muzica,dans,calatorii,sport,politica, prieteni.
Intreaba ce a facut in ziua respectiva.Ce si-ar dori sa devina.Ce planuri de viitor are

Puteti vorbi despre orice, trebuie doar sa stiti cum sa abordati temele respective.

| Scriitoarea a răspuns:

Intreaba-l despre jocurile pe care le joaca, chiar daca tu poate tu nu ai habar despre joc, prefate ca esti interesata, sau intreaba-l despre fotbal, sau sporturi in general, si ar fi si mai bine daca l-ai intreba despre sportul lui preferat, asta daca stii care este. Sper ca te-am putut ajuta, pa-pa. fundita?

| Kassandra_9578 a răspuns:

Intreaba-l despre,, ce sport practica", daca-i place vreo fata, ce muzica asculta, unde pleaca in vacanta... sau intreaba-l daca colectioneaza ceva chestii!

| Kitty97_6626 a răspuns:

Vorbeste despre el, despre tine ce ai facut in ziua respectiva tongue la ce filme te-