| Luizsa a întrebat:

HELP! sad sunt indragostita de un coleg de clasa si nu stiu cum sa ma apropii de el. cred ca si. a dat seama ca il plac si am impresia ca ma cam evitasad. ce sa fac? sa vb cu el si sa ii spun ce simt? sau sa incerc sa nu il mai observ si sa nu ma mai gandesc la el?

5 răspunsuri:
| smile a răspuns:

Buna! cred ca ar trebui sa ii spui ce simti poti regreta daca nu ii spui dc? pentru ca poate si el te place dar nu stie cum sati spuna.MERITA sa incerci.lasa teama la o parte si spunei.succes.fundita?

| federerdinamo a răspuns:

Nu vei putea sa il uiti asta iti spun sigurstraight face. Apropie-te de el vorbeste cu el despre una alta...nu te ascunde mai bine spune-i ce simti de unde stii ca nu are si el niste sentimente fata de tine?

| cornel a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el.sa ii spui.sau trimitei un mesaj.si gata.nu mai tine in tine

| BurN a răspuns:

De ce sa nu te duci sa vorbesti cu el?
De ce doar sa te gandesti la el cand ii poti vorbi?
De ce doar sa-l observi cand il poti simti?

Du-te cu curaj! si vorbeste cu el!

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vezi daca are prietena. Daca are, practici a doua varianta, respectiv nu il mai observi si incerci sa nu te mai gandesti la el. Daca nu are, e de bine atunci. Incerci sa vorbesti cu el, chestii despre scoala, teme, orice lucruri, iar apoi aduci discutia incet incet despre tine, el, voi. Incearca sa rogi unele colege sa te ajute, sa afle, sa-l traga de limba. Daca te grabesti si ii spui direct ce simti atunci exista doua variante. Ori este fericit si vrea sa fiti impreuna. Ori fuge. Asa ca e mai bine uneori sa fii precaut. Bafta multa.:*