| OanaSall a întrebat:

Help. sunt prea zapacita. adica as vrea sa ma calmez, sa fiu mai linistita, sa nu mai fac ca toate nebunele (asa sunt eu, din fire) cand sunt cu prietenele. in orice caz sunt prea copilaroasa. nici nu stiu cum sa ma exprim ca sa intelegeti. e destul de comlicat. poate mai sunt printre voi care stiu cum e. ce sa fac. am incercat sa fiu mai serioasa dar pur si simplu nu pot. am 15 ani si nu e de mirare ca imi doresc sa fiu altfel. toate celelalte prietene ale mele sunt calme, o companie placuta (mie imi spun mereu ca le place sa fiu copilaroasa, dar pe mine ma deranjeaza).

3 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Si tu nu vrei sa fii asa? Atunci de ce mai esti copilaroasa? Vrei sa fii mai matura? Lasa ce zic ele si fii cum simti tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, cand am citit scurta ta marturie, sincer iti spun ca am avut un deja vu. Eu cand eram de varsta ta la fel eram zapacita, impulsiva, visatoare, copilaroasa, acum insa imi dau seama ca la 15 ani fiecare trecem printr-o perioada dificila, cand vrem sa crestem sa devenim mari, sa fim pur si simplu altcineva. Cand vei creste te vei gandi si iti vei aminti ce bine si frumos era cand aveai 15 ani, bucura-te dde tot ce ai o sa ai timp destul sa cresti. Personalitatea ta este in formare acum.

Răspuns utilizator avertizat