| No a întrebat:

Nu stiu. de la un timp nu imi mai pasa de nimeni si nimic. asta pentru ca nici lor nu le pasa de mine. sunt copilaroasa. Si? care e problema lor. pot sa ma injure cat vor. si asta si fac. ma fac tarfa si bine fac. asa analfabeti si idioti n-am mai vazut. suntem vreo 40 in clasa. si ce-mi pasa? prietenele mele din a 9-a au plecat la liceu ...am ramas singura printre straini ...sunt si timida. Si? nu sunt pitipoanca, nu sunt ingamfata si ma consider o fata obisnuita. dar mereu injurata si batjocorita. De ce? Nu stiu. nu fac nimanui nimic. cateodata stau in banca si doar stau si nu fac absolut nimic. mai ies prin pauze, dar n-am cu cine. si daca am, doar ca sa profite de mine. imi cer temele zi de zi. eu le dau. si daca nu vreau mi le iau din ghiozdan. oribil. va spun. oribil. Ce a ajuns lumea asta? cu parintii ma inteleg perfect, iau note bune. de 10, 9, 8. mai fac cateodata pe proasta. sunt aeriana si visatoare. Si ce? stiu ca tot ce am scris parca e o poezie, chiar o prostie. si cu multe puncte de suspensie. dar chiar doresc macar un sfat! Diriginta si parintii au discutat. pe colegi nu i-a calmat. eu sunt acum in a 8-a si nu mai suport. nu mai suport pe nimeni. si nu mai am incredere in nimeni. NU.

Somebody help me. sau sa taca daca nu ma poate ajuta >.

11 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Deci exact asa mi se intampla si mie, doar ca nu iau note asa bune si cu asta sunt atacata uneori. notele mele vin de la 7-10, dar la mate sunt printre cei mai slabi, iau sase. clasa trecuta a fost mai rau. nu mai stiam ce sa fac fiindca nu aveam o prietena cea mai buna, asa ramaneam mereu pe dinafara si uneori ma pricopseam cu o ciudata care se comporta ca un handicapat. mereu am avut o prietena foarte buna cu care ma intelegeam perfect, dar acum cativa ani am lasat-o (poveste lunga..., dar nu din pricina unei certe). a fost o greseala fatala, dar nu aveam de ales. apoi am stat cu alta fata cu care ma tot certam si ma simteam inferioara. clasa trecuta ne-am certat f tare si n-am mai fost prietene de atunci. toata clasa trecuta am stat singura la geam. de obicei in wichend si in vacanta mai ales mereu ma intalneam cu fosta prietena buna, dar la scoala stateam mai mult despartite, ea fiind prietena cu alta. anul asta ne-am facut un trio. ma simteam asa de bine sa am din nou prietene bune, si regina clasei noastre se mutase, deci acum clasa noastra era putin mai colectiva, si rar se mai lua lumea de mine. de cateva zile m-am certat cu prietenele mele si nu mai suntem impreuna (ele mau lasat balta, dar e adevarat ca exagerez uneori). acum stau singura iar, nu-mi gasesc locul, ma simt pierduta si tot am impresia cand ma intorc acasa ca ma striga, iar cand ma intorc nu e nimeni. nu stiu cum am rezistat un an intreg asa. imi pare extrem de rau ca nu-ti pot da un sfat, dar vreau sa stii ca nu esti singura care trece prin asta. cei ca noi sunt mai speciali. asa ma simt si eu, nimeni nu vrea nici macar sa-mi dea o sansa. si nu stiu ce fac, n-arat rau, nu is fitoasa si is destul de amuzanta. dar parca le ie rusine sa stea cu mine, acelasi sentiment care il simt cand stau aproape de fata aia nebuna. dar sa stii ca intr-o zi cu totii ne vom gasi cel putin o persoana ca noi, trebuie sa ai rabdare.
sper ca te-am ajutat, bafta.

| AndreiGabi a răspuns:

Spui ca nu it mai pasa de nimic...sa iti spun ceva, nici mie.Sunt satul de toti rahatii si de "talentele" lor dar stii cum se spune "ce nu te omoara te face mai puternic".Am realizat ca nimanui nu ii pasa de mine sau daca ii pasa nu ii pasa suficient si intr-o zi tot o sa imi intoarca spatele si o sa ma trateze ca pe ultimul om.Astazi am realizat ca sunt prost si ca ma chinui sa tin langa mine doua persoane,foarte bune prietene...lor nu le pasa, le este foarte usor sa renunte la tot.
Nu le perminte sa te raneasca, ingnora-i.Stii,intr-o zi o sa se schimbe rolurile si roata o sa se intoarca.Atunci iti vine rolul sa le demonstrezi ca...ca nu meritai tot comportamenutl lor.Esti clasa a 8a, un copil in floare varstei.Nu irosii anii astia, nu pentru prosti. Bucurate ca esti copil, ca traiesti cei mai frumosi ani ai vietii tale!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Hey,nu te mai uita in gura tuturor retardatilor si incultilor, nu te mai uita in gura lumii, nu mai fii suparata pentru toti neghiobii pentru ca atat ii duce mintea.Nu merita sa te enervezi pentru nimic in lumea asta cu atat mai putin pentru cei care nu stiu sa te respecte. Trateaza-i cu indiferenta (pentru ca asta de cele mai multe ori doare cel mai tare)sau da-le peste nas si arata-le ca nu te calca nimeni in picioare.arata-le ca esti superioara lor.Sa stii si tu ca orice ai face,oricat de buna ai fi,oricat de desteapta si de sincera ai fi,oricat de cuminte si de „devreme acasa „ ai fi,lumea tot te judeca si te critica, asa e la noi in tara asta de ***, niste inculti si ordinari care nu merita pic de atentie.Lumea judeca fara sa gndeasca si fara sa te cunosaca pentru ca asta e mentalitatea romanului.Cat despre aia de la tine din clasa ce pot sa -ti spun ...niste oameni abjecti si lipsiti de scrupule si de educatie, nici nu trebuie sa ai pretentii de la ei.Asa ca nu mai sta suparata pentru niste „neica nimeni „care fac umbra pamantului degeaba. Ignora-i si ai sa vezi ca obtii rezultate.Mai ai putina rabdare ca o sa tremini generala si vei merge le liceu, unde vei cunoaste alta lume.Vei scapa de toti incultiihappy Ai grija!

| foxi a răspuns:

Se cheama.criza de personalitate, specifica varstei tale! O sa treaca cu... timpul.te vei maturiza!

| VladimirPutin a răspuns:

De ce crezi că doar băieții te iau la mișto?

| keikop119 a răspuns:

Buna No!
stiu ca intrebarea este veche si este posibil sa nu imi vezi raspunsul,dar in fine.
Sunt exact ca tine,simt ca nu pot sa am incredere in nimeni,nici macar in parinti pentru ca nici ei nu ma inteleg.
Toata lumea crede ca e ceva ciudat cu mine dar poate e ceva ciudat cu ei!
Dar am aflat de la o buna prietena ca daca ma gandesc mai mult la ce ma face sa ma simt oribil,ma voi simti si mai rau
de aceea iti zic,nu mai ii baga in seama,stai cu cine simti ca te intelege, sterge tot ce te doare si gandeste-te la amintirile placute, la persoanele dragi si nu te vei mai simti singura.

| DenisaMetal a răspuns:

Stiu exact prin ce treci si eu am fost asa si cunosc sentimentul dar fii tare ca treci si pestee asta asa e viata cu hopuri si suisuri toate trec. Acum e o perioada grea dar gandeste-te ca va veni zile in care vei fi fericita si totul se va schimba ti-o spun din propia experitenta bafta si lasi tu impace colegi tai nu ii baga inseama fii tare.

| Sburatorul a răspuns:

Nici eu nu mi-am suportat colegii din generala laughing. Erau zeci de grupulete, gh. Bine ca esti a 8a, mai ai putin si scapi, tine-te tare.
O sa inceapa viata de liceu si acolo nu are cum sa iti placawinking. E pur si simplu imposibil, anii de liceu sunt de neuitat. Singurul lucru rau la liceu, este ca se termina. sad

| Sburatorul a răspuns (pentru Sburatorul):

O sa inceapa viata de liceu si acolo nu are cum sa NU iti placa. Scuze, m-am grabit laughing.

| sandek a răspuns:

Stii care e atuul tau? esti inteligenta
partea proasta e ca esti timida (da asta e o chestiune de timp, ai sa vezi)
sfatul meu e sa fii mai rea acum, daca te jignesc jignestei si tu si loveste-i, in special pe baieti, si incearca sa-i convingi ca nu esti asa cum cred ei... daca nu faci lucrurile astea acum ai sa regreti rau.
Iar fetele daca vad ca le faci fata te vor accepta si o sa fie bine
FA CE TI-AM SPUS EU, nu incerca sa fii fata cuminte

| DaNuTzZzELUL a răspuns:

Dar cand esti ijurata tu reactionezi?
DACA DA incerca sa te abtini ca sa nu le faci lor pe plac! Daca nu reactionezi inseamna ca esti intr-o clasa de tampiti si nu cred ca o sa poti rezolva ceva daca nu ai un/o prieten/a care sa te sprijine!