| AllDayAllNight a întrebat:

Help va rog.sadDe ceva timp simt ca nu mai pot suporta pe nimeni.ma enervez repede si nu suport nimic din jurul meu.Am 15 ani.eu nu-s asa. din contra sunt tot timpu vesela si glumesc intondeauna...Simt nevoia sa stau singura si sa nu stiu de nimeni si nimic.De cee? Ce am?sad Funda mersi :*

3 răspunsuri:
| GumitzaDePepene a răspuns:

Nu ai absolut nimic!
Acestea sunt anumite "stadii" prin care trece un adolescent.
Explica-le ca ti-ar placea, pentru un timp,sa stai singura, in intimitte, si ca nu s-a intamplat nimic!
Faptul ca esti irascibila inseamna ca trebuie sa mai schimbi ceva, detensioneaza-te, incearca un spa, un outfit mai funky sau o coafura noua.
Incearca sa schimbi ceva! Dedica-te mai mult hobbiurilor tale.Asculta muzica buna si vezi ca totul va trece de la sine!
Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

| Sheherezada a răspuns:

Ai nevoie de o perioada de odihna!
Ia o vacanta de cateva zile, pune-ti ordine in ganduri... O sa-ti revii, vei vedea.
Sau ai mai putea incerca sa vorbesti cu o prietena sau psihologul de la scoala. De multe ori ajuta si asta!

| Sunshine_9509 a răspuns:

Exact asa simt si eu...
Tot ce se intampla ma enerveaza,de la o vreme,si vreau doar sa stau in camera mea, singura. Din Senin ma simt asa fara motiv, cred ca e trecerea din adolescent la adult sau ceva... macar stiu ca nu sunt singura. happy si eu am doar 14 ani.