| HeadUpAndSmile a întrebat:

Help!
Vreau să dau la un liceu cu profil bilingv engleză şi din câte am înţeles trebuie dat un examen înainte, cam pe la sfârşitul lunii mai.
Problema este că nu găsesc nimic nicăieri şi nici nu m-a anunţat nimeni în legătură cu examenu, aşa cum ar trebui.
Ştie cineva pe ce dată sunt înscrierile, examenul, etc.?
PS: Sunt din Dâmboviţa, dar pot da examenul şi în Prahova.

3 răspunsuri:
| boogbv a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti intrebi dirigintele si fii calma ca inca nu ai pierdut inscrierile...Nici noua la scoala nu ne-a zis nimic de inscrieri.

| HeadUpAndSmile explică (pentru boogbv):

Diriga a zis că nu ştie nimic. Nici măcar pe edu nu s-a anunţat nimic. În perioada 20-25 sunt înscrierile teoretic, dar nu ştiu exact când, unde...

| boogbv a răspuns (pentru HeadUpAndSmile):

Cand stii(20-25 mai), iar unde nu mai stiu pentru ca nu locuiesc in Dambovita, dar iti poti intreba profesorii de limba straina unde s-a tinut anul trecut, sau pe niste prieteni care au dat bilingvul.Succes!