| valoaresitalent a întrebat:

Hey :* A fost si ziua mea ($$$) am mai si pus deoparte bani ($$$$) ideea este ca am strans vreo
320 lei si mama spune sa îi cheltui ca de nu mi ia si mi cheltuie ea :'( nu prea stiu ce sa fac... sa îi cheltui sau sa îi pun de-o parte?
PS: (nu cred ca ajuta da') Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Pune-I deoparte pana cand iti poti cumpara ceva ce vrei cu adevarat si care costa mai mult (tableta, telefon, aparat foto pricopsit sau ce mai vrei tu). Mama ta ar trebui sa te incurajeze sa fii econoama. Oricati bani ati avea, tot e nevoie de asa ceva.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Pune-i deoparte. Nu are sens sa-ti iei acum ceva ce nu ai nevoie. $$$

| Pufoshul1 a răspuns:

Ascunde-i undeva unde mama ta sa nu-i poata gasi sau explica-i ca tu nu vrei sa-ti consumi banii si ca tii pastrezi(ii spui si de ce ii pastrezi sau poti sa nu-i spui). Daca nu intelege du-te la tatal tau si spune-i ca mama ta vrea sa iti cheltuie banii stransi.