| AlexandruV993 a întrebat:

HEY! Ajutor...

Uhhhh, deci mie imi place de o fata de la mine din clasa, si nu stiu cum sa procedez. Adica eu sunt asa mai retras ( nu foarte, adica mai intru in discutii cu colegii dar nu asa de des ) si nu sunt asa de " nebunatic " ca ceilalti ( daca intelegeti la ce ma refer ). Faza e ca in primul semestru nu a mers asa bine sad ( am picat la mate din cauza unei prostii, dar la restul stau foarte bine ). Toti profesorii si colegii ma considera baiat de treaba, doar la mate s-a intamplat prostia asta. Si nu stiu, are vreo influenta notele pe care le iau, de ex: daca vede ca o plac o sa spuna ceva de genul: Ew, tu? aproape un corigent? ( cel putin asa cred ca o sa reactioneze ). Totusi si ea uneori ia note rele, dar tot o consider mai desteapta si mai buna ca mine ( fiindca chiar e )

Asa ca nu stiu ce sa fac, sa mai astept ( de pus pe invatat nici nu mai e vorba, mi-am invatat lectia XD ) chiar nu stiu...

Cer seriozitate, dau funda la raspunsul care ma ajuta cel mai mult, mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| DenisaNicoletaG a răspuns:

In primul rand incepe sa vorbesti mai mult cu ea, intreab-o ce face, salut-o mereu, intereseaza-te de ea. De exemplu gasiti ceva in comun si puteti vorbi pe baza acelui ceva. De exemplu uita-te la ea intr-un fel in care ii dai de inteles ceva, cat de putin, esti baiat stii cum sa faci asta. Prefa-te ca o atingi din greseala. Adica o atingi pe la spate si ii spui si tu ca din greseala. Gaseste orice chestie micuta si caut-o sa vorbiti. Foloseste-te de orice ca sa intri mai mult in discutii cu ea. Si legat de faza cu notele. Daca iubesti o persoana nu o iubesti ca are note mai mici ca tine sau mai mari. Atat poti, atat duci. Parerea mea e sa nu te mai iei dupa chestii de astea, ca daca e mai desteapta nu se uita la tine. Fiecare e special in felul lui. Poate nu esti de 10 cum nici eu nu sunt, dar sigur ai altceva la tine care o poate atrage. Fii un pic mai indraznet si incearca sa intri mai prin centrul atentiei, fa-i complimente. Sper sa te fi ajutat. Te pup :*

| AlexandruV993 explică (pentru DenisaNicoletaG):

Wow, mersi pentru raspuns, chiar daca sunt mai rusinos si retras, o sa incerc :3. Daca nimeni nu ma ajuta cum ai facut tu, tie iti dau funda.
big grin

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru AlexandruV993):

Placerea a fost de partea mea. Sper sa te fi ajutat!hee hee. Te pup dulce :*

| Petrosanu_Razvan_1994 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Așa se bagă direct în frendzone! -_-

| Petrosanu_Razvan_1994 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Acum te dai la el?

| DenisaNicoletaG a răspuns (pentru Petrosanu_Razvan_1994):

Da, e '' sufletul meu pereche ''. phbbbbt

6 răspunsuri:
| Petrosanu_Razvan_1994 a răspuns:

Dude, vorbește cu ea și făi și tu apropouri, ba la un suc, ba la un film. Ca să vă cunoașteți și voi mai bine ( să te cunoască și ea mai bine ).

P.S: Dacă te place nu o săi pese de notele tale, poate chiar o să te ajute.