| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 6-a.Am multe problems cu scoala.In primul semestru avem medii sub 6, la matematica am ramas corigent. Momentan am inceput sa imi mai ridic notele: LA mate am 3 de 6 si un 4, la romana un 9, 2 de 3 si un 4, la istorie un 6, la engleza un 5 si un 7, la geografie un 7 si un 8, la bio un 6 si un 7, la fizica un 6, am niste parinti intelepti care nu ma cearta, dar nu sunt multumit de mine. Daca cineva ar putea sa ma ajute, multumesc frumos. As vrea sa imi ridic notele mult mai mult, sa iau note Mari in teze. Astept niste sfaturi. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Fa ceea ce ai facut si pana acum ca sa iti ridici mediile. Banuiesc ca ai mult de recuperat; invata acolo unde este cazul si ridica-ti notele. Nimeni nu va sta dupa tine sa iti zica cum sa faci. Nici macar parintii.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU ai decat sa inveti daca vrei medii mai mari.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Pune-te pe invatat...cu ce anume ai vrea sa te ajut eu? : ))

| Andreea_Tanase_1977 a răspuns:

Ar fi ok sa iti dedici 2-3 ore pentru scoala zilnic. Stiu ca e greu si eu sunt clasa 6 si nu prea am timp deoarece plec la 12, vin la 6 dar daca ai putea sa iti organizezi timpul in acest mod ar fi extraordinar. Eu azi, fiind duminica si toate examenele se apropie imi voi dedica cam 5-6 ore pentru invatat