| Alex16rebel a întrebat:

Hey all! Peste ceva timp plec intr-o excursie in starinatate(17 zile cu autocarul) si as vrea sa imi iau laptop-ul cu mine (ca sa mai postez pe fb unde sunt, ca sa vb cu prietenele etc.) dar mama si tata nu ma lasa...Cum sa ii conving? Cele mai bune metode FUNDA si restul VOT. Multumesc anticipat!

P. S. nu pot sa ma rog de ei, pentru ca la ei nu tin chestii de genu

Răspuns Câştigător
| Nana_8379 a răspuns:

Explicale ca ai mare nevoie de laptop si ca fara el nu te simti ff bine si probabil vor cedawinking! Sau ai putea sa le zici ca ti se face dor de casa si sa te lasa cu laptopul pentru ca tu ai nevoie sa le zici prietenilor tai cum este acolo si prin laptop prietenii tai le pot transmite parintilorwinking! Cu placere :*
FUNDA?

1 răspuns:
| adriana996 a răspuns:

Chiar daca ti se pare ca asta e un raspuns jalnic si care nu te ajuta eu te sfatuiesc sa-ti tii leptopul acasa si sa-ti pui net pe mobil. Exista riscul ca odata ajunsa la vama sa se iveasca vreun vamesh mai cu motz si sa-ti confiste leptopul sau va trebui sa platesti cu gramada sa te lase sa pleci cu el.Alt risc mai este si acela de a-ti fi furat in toata inghesuiala din autocar, sau cine stie ce oameni poti intalnii in strainatate.
Eu mi-am zis punctul de vedere/Cred ca e mai bine sa-l lasi acasa si stai tot drumul fara griji decat sa-l confiste sau sa ti-l fure cineva doar pentru ca nu ai vrut sa te dezlipesti de el 17 zile. Pupici, vacanta frumoasa!