| Unlucky a întrebat:

Hey am 15 ani sunt fata, si toata lumea imi zice ca arat de 18 ani... nu stiu de ce, ca nu prea ma machiez asa strident, ma imbrac decent, nu stiu. si barbatii mai in varsta se uita sau claxoneaza dupa minerolling on the floor eu vreau sa arat de varsta pe care o am sau chiar mai tanara, ceva sfaturi? ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Shara17 a răspuns:

Buna! Stai calma scumpo, multe fete au aceeasi poveste, chiar si eu! nu stiu daca poti face ceva sa pari "mai tanara"... ideea e sa fi multumita de felul in care arati si nu sa fi starnita de imprejurimi, lasa lumea sa vorbeasca pentru ca oricum doar asta stiu sa faca papagalii aia! De multe ori sunt cu prietenul pe strada, de mana si baietii incep cu faze de cocalari si pur si simplu nu ii bag in seama! Acceasi poveste o am si eu, cu machiajul, nu se prea poate numi machiaj la mine pentru ca folosesc doar creionul de ochi cu o linie pe dedesubt si gata. si totusi. Revenind, fi multumita de ceea ce esti, cum arati si cum te simti!

1 răspuns:
| Roxana30R a răspuns:

Problema asta o au majoritatea fetelor de vârsta ta, dar nu trebuie să îl iei neapărat ca un defect, iar dacă vrei neapărat să scapi de "claxoane" sau să eviți ca bărbații să îți dea atenție, evită cât mai mult ținutele extrem de feminine (mulat, scurt, provocator), și în special tocuri. Dacă vei purta teniși în loc de pantofi sigur nu vei la fel de observată;-) Mult succes, și ai grijă de tine!