| Raluca15Elena15 a întrebat:

Hey! Am auzit de curand ca exista corelatii intre nucleul celular, aciziii nucleici si cromozomii. M-am gandit si chiar nu am gasit nici o legatura. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Pai, in nucleul celular gasesti acizi nucleici, care daca nu ma insel se afla si in strucutra cromozomilor.
Alta legatura nu vad!

| Raluca15Elena15 explică (pentru R0R0):

Asta stiu si eu. este vb de structura nucleului dar am inteles ca tb sa fie vorba de niste organite celulare. chiar nu gasesc corelatia...

7 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Daca imi permiti sa intreb unde ai auzit tu asta? adica erai cu cineva si vorbeati si a venit asa din senin subiectul?

| Raluca15Elena15 explică (pentru peperonies):

Nu din senin, da? Asa ca daca nu ai nimic de adaugat la aceasta problema, te rog nu interveni cu intrebari care iti trec tie prin cap aleatoriu!

| peperonies a răspuns (pentru Raluca15Elena15):

Sau cu raspunsuri la teme la biologie.

| Raluca15Elena15 explică (pentru peperonies):

Nu ca ai fi avut un raspuns...

| peperonies a răspuns (pentru Raluca15Elena15):

Poate aveam dar nu se fac teme pe TPU.

| Raluca15Elena15 explică (pentru peperonies):

1. Raspunsul nu iti era adresat.
2. Nu consider ca un om ce are un loc de munca stabil e interesat de teme de biologie ca sa se simta din nou elev. Acum nu mai poti pune o intrebare elevata pe un site care ar trebui sa dezvolte bagajul de cunostinte al fiecaruia ca vezi doamne vrei sa iti faci temele de la serviciu. Daca nu ai nici un raspuns elocvent referitor la subiect, te rog, nu te amesteca.