| A0n1mUL a întrebat:

Hey am nevoie de ajutorul vostru si as fi recunoscator daca mi-ar fi de ajutor. dau si funda.

uite eu o sa imi fac abonamentul pantera de la orange cu 9 euro.

la acel abonament am 60mb pentru internet mobil.

vreau sa stiu ce inseamna mb pe mobil adica netul.

si vreau sa stiu cat ma tin 60 de mb?

ma tin 1 luna daca stau 1 ora in fiecare zi pe net? mersi mult.

1 răspuns:
| Amorezatul a răspuns:

Salut! Trebuie sa te gandesti foarte bine la decizia pe care o iei si cat de mult ti se potriveste acest tip de abonament! Un abonament inseamna un angajament, pe 12, 18, 24 de luni, iar 9 euro sunt bani frumosi daca nu pui si la socoteala tva-ul, cursul euro si depasiri suplimentare, ori faptul ca este posibil ca in unele perioade nici sa nu consumi minutele din abonament iar tu totusi il platesti. In acea perioada se pot intampla multe, iar rezilierea unui abonament ustura rau la buzunar! Gasesti oferte foarte atractibile si la cartela! Nu lasa ca cei 60 de mb sa fie factorul elementar atunci cand iti faci abonamentul.

Oricum, daca decizia este acea de a iti face abonamentul, atunci raspunsul ar fi cam asa: Da, ar trebui sa iti ajunga o luna daca folosesti doar messengerul si foarte putin navigarea pe internet!
Decizia desigur, iti apartine!