| MariaMonica2009627 a întrebat:

Hey!winking
Am niste dureri foarte mari zile astea din cauza menstruației și nu știu ce să fac.
-iau medicamente
-mănânc ceva ușor
-sport nu pot face din cauza durerii
-ceai beau
Mă puteți ajuta?
Farmacista mi-a recomandat nurofen dar nu își face efectul iar doctorul a spus că e normal și că unele fete nu simt nimic iar altele au dureri mari.

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Se mai recomandă anticoncepționale care au rolul de reglare, uniformizare a ciclului.
Dar, consultați și un alt medic ginecolog. O a doua opinie.
Dar, de asemenea, analize medicale pentru a depista eventualele probleme medicale.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Pune-ți o sticlă cu apă caldă pe burtă. Eu dacă aveam dureri prea mari care nu treceau cu pastile de astea luam Aulin/ Doreta. Eu zic să-ți faci o ecografie la ovare, să n-ai chisturi.