| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am o intrebare...Am o prietena pe nume Denisa si suntem cele mai bune prietene din clasa a 5-a(acum sunt in a 6-a), dar de cand am luat premiul 1 anul trecut si sunt cea mai buna in clasa nu mai vorbeste cu mine cum vorbea inainte.Ca si cum ar spune ca ma trateaza la diverse.Ne-am certat de atatea ori si ne impacam si...na.Intrebarea mea este:cum sa fiu ignoranta si s-o fac foarte geloasa si sa nu o mai baga in seama cum o bagam!

Răspuns Câştigător
| liiifeiispiiink a răspuns:

Simplu...daca zici ca ea te trateaza cum te trateaza explica'i ca ar putea invata si ea ca sa fie buna ca tine... daca vrei sa o enervezi poarta'te matur si vorbeste cu alte prietene, ofera'le cate ceva si daca vrea si ea zii ca nu mai ai chiar daca ai acel obiect:-d
sper sa mearga...succes!

4 răspunsuri:
| 30stm a răspuns:

Nu este asta o modalitate.Incearca sa vorbesti cu ea si sa-i spui parerea ta despre comportamnetul ei. Daca nici dupa asta nu se schimba iti arata cate de"prietena" iti este.In legatura cu sa nu o mai bagi in seama si s-o faci geloasa gaseste-ti alta prietena.winkingSper ca te-a ajutat raspunsul meuhappy

| GabytzaDoolce a răspuns:

Deja ai facut-o prin faptul ca esti cea mai buna la scoala... funda?

| Needle a răspuns:

Pur si simplu las-o in pace, daca vine la tine si te intreaba de vorba dai un raspuns la misto iar daca te va intreba "de ce raspunzi asa, nu cumva eram prietene" sau ceva e genu tu raspude-i "prietenele nu sunt invidoase una pe cealalta" si pleci

| ADYTZA_2094 a răspuns:

Spune-i ca chiar daca tu ai luat premiul intai si ia poate sal ia daca se straduieste si ca sa o faci geloasa vorbeste cu alte prietene mergi la mall cu ele si asa o sa sse simta prost