| ItachiUchiha a întrebat:

M-am certat ieri cu prietena mea cea mai buna ca or venit niste prietene la ea si eu cu un coleg nu le suportam ca at cand colega mea se intalneste cu ele pe noi nu ne mai baga in seama le baga pe ele si pe cea mai buna prietena a ei Denisa si am trecut pe acolo doar ca sa le enervam iau una dintre ele o inceput sa dea vreo 10 pumni in mine si eu nu am atins-o pentru ca e prietena celei mai bune prietene(Bia) si at cand am urlat la aia si eram cat pe ce sa ii dau un pumn so trezit Bia sa zica ca nu vrea violenta ca at cand dadea ea in mine nu a zis si un coleg de-al nostru eu scos papucul din picioare si l-am luat eu si ma gandeam ca daca il iau o sa alerge dupa mine si o sa pot sa o scot de langa ele ca sa stau si eu cu ea si am vazut ca nu merge si am venit sa il aduc inapoi si at or sarit colegele pe mine sa ii dau papucul inapoi si una mi-o dat un cot in cap o colega si nu puteam sa ma apropii de ea ca veneau astea sa mi-l ea ca eu vr sa il dau eu si na eu l-am scapat si lor luat baietii apoi i lo dat unul dintre ei si am ajuns in clasa si o inceput sa urle la mine:,, Daca erai o prietena buna mi-l dadeai" si la scoala nu o mai vb cu mine nici pe wapp vroia sa o las in pace si acum nu ma mai baga in seama si in plus mo mintit ca ea a spus ca nu o sa imi judece comportamentul de copil si de baiat(sunt fata baietoasa).Si ziceau unele colege care m-or vazut ca is suparata ca ce am patit si ele zic sa o las in pace ca nu am nimic de pierdut.Da eu nu ma pot desparti psihic de gandul ca ea nu o sa mai fie prietena mea e singura prietena adevarata pe care o am in clasa da ea are multe prietene si nu stiu ce sa vb cu ea pentru ca eu gandesc altfel decat ea doar Denisa prietena ei gandeste la fel ca ea si ele nu s-or certat niciodata.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Scuze ca spun asta dar mai bine le lasi in pace.
Tu esti mai baietoasa de fel deci nu le poti intelege toanele.

Asculta de colegele tale! Nu ai nimic de pierdut! Daca prietena aia tinea la tine atunci nu o lasa pe aia sa dea in tine si nici nu facea atata drama din nimic.

Nici macar nu te baga in seama atunci cand era fata aia prin preajma.
De aici reiese faptul ca nici macar nu se considera prietena ta.

Daca tii cu adevarat la acea prietena atunci cere-ti scuze atat de la ea cat si de la cea mai buna prietena a ei.

Oricum nu o sa mai fii tratata ca inainte. Nici nu te baga in seama... deci nu cred ca aveti cum sa mai fiti prietene.

Eu zic sa incerci s-o uiti. Fata aia a renuntat la tine ca la o pereche de pantofi. Cand a vazut o pereche mai draguta *prietena aia* nici nu s-a mai gandit la ce avea inainte. Lasa, o sa vada ea cand o sa se certe cu acea prietena.

Succes!

| ItachiUchiha explică (pentru RainmakerX):

Da doar ca ea o fost prietena mea din a 5-a ca pana at nu aveam prieteni adevarati si pana acum in a 7-a stiu ca ea ii sensibila da a mers prea departe

| RainmakerX a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Fata aceasta nu era o prietena adevarata ci doar o prietena buna.
Un prieten adevarat nu te ignora atunci cand are o optiune mai buna.

Poate ca asa era ea *de treaba cu toata lumea*.

Am mai zis si repet. Nu ai ce sa faci... doar s-o uiti sau sa-i ceri scuze chiar daca nu ai gresit cu nimic.

| ItachiUchiha explică (pentru RainmakerX):

Scuze ca te mai deranjez inca o data da ea spune ca cu mine sta toata ziua(suntem colege de banca) si pe ele le vede doar o data sau de doua ori pe zi si de aia sta cu doar cu ele in unele pauze da ii naspa ca at când ii pauza mare intotdeauna vin alea

| RainmakerX a răspuns (pentru ItachiUchiha):

La faza asta prietena ta are dreptate... Cu tine sta destul de mult iar pe acele fete le vede decat 1 data, de 2 ori pe zi... Poate ca ar vrea sa vorbeasca si cu acele fete atat cat vorbeste cu tine dar nu ii permite timpul.
Daca a spus asta atunci inca este prietena ta! Incearca sa faci altceva atunci cand este cu acele fete. Vorbeste cu alti colegi... sau citeste ceva daca e pauza.

Scuze dar nu ai ce face... trebuie s-o imparti cu acele fete.

Bafta!

| ItachiUchiha explică (pentru RainmakerX):

Da a spus asta si na ne-am impacat.Mersi de ajutor

| RainmakerX a răspuns (pentru ItachiUchiha):

Ma bucur ca v-ati impacat! happy Succes in continuare!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zapaceala totala fetita. Aia a dat vreo 10 pumni in tine, si tu nu te-ai aparat pentru ca aia e cea mai buna prietena a prietenei tale celei mai bune? Si prietena daca ecea mai buna de ce nu ti-a luat apararea? Schimba-ti prietenele ca de la astea iei bataie.