| Laurretta a întrebat:

Hey, am o întrebare cam stupidă big grin De ce la materia drept (este vorba despre dreputurile persoanelor, politica) trebuie sa învăț toate articolele din codul penal? de exemplu primul articol :Art. 1. - (1) Legea penală prevede faptele care constituie infractiuni.(2) Nicio persoană nu poate fi sanctionată penal pentru o faptă care nu eraprevăzută de legea penală la data când a fost săvârsită.
pe. s nu am profilul de drept ci tehnic turistic!

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Trebuie sa inveti ca niste "destepti" au facut asa programa de invatamant, si ce asta este prima prostie care o inveti la scoala?

| Laurretta explică (pentru luiza):

Nu, cu siguranță nu este singurabig grin

1 răspuns: