| ߪÐÐKÿÐ a întrebat:

>Hey: Am o intrebare pentru fete. Cum sa fac sa-mi stea parul intins toata ziua?(mi-e fiarte cretsz si nu-mi place cum arata) De ex. azi l-am facut la 12 si mi-sa buclat la loc la 4. cum sa fac sa dureze mai mult intins? :* (am placa eltro:*). Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Inainte sa iti indrepti parul foloseste un ulei protector (ti-l recomand pe cel de la kallos). Apoi, pentru un par perfect drept care sa dureze prinde-l sus cu clipsuri si indreapta-l pe bucati, nu tot odata. Dupa ce ai indreptat partea de jos mai desfa cateva suvite si tot asa. La sfarsit aplica putin fixativ pe par ca sa reziste. NU iti da cu fixatix/spuma inainte de a iti indrepta parul pentru ca o sa ti-l arzi. Dar sincer cred ca nu ar trebui sa iti indrepti parul ci sa il lasi cret crede-ma sunt muuulte fete care ar vrea sa aiba parul cret, ar trebui sa te consideri norocoasa!

4 răspunsuri:
| Maothecat a răspuns:

Exista solutii pentru placa. Acestea te ajuta la modul ca nu ti se arde parul dar de asemenea iti si tin parul ca un fixativ

| ladygaga a răspuns:

Ca sa dureze mai mult parul drept nu stiu.
Conteaza si tipul parului: ca daca il ai des normal ca se face la loc buclat,dar daca il ai mai rar o sa stea drept
Acum conteaza si placa: daca e buna o sa stea drept, daca e mai slaba nu sta.

Inainte de folosirea placii, nu uita de spray-ul pentru protejare impotriva caldurii.
Eu folosesc de la syoss.

| CenturyChild a răspuns:

Pai il intinzi cu placa si pe urma il dai cu un fixativ bun dar depinde de par, la unele persoane pur si simplu nu sta. Eu daca il fac cu placa rezista 5 zile sau chiar o saptamana...

| Ruxandra_5155 a răspuns:

Depinde foarte mult de tipul parului. Sa sti ca nici mie anul trecut nu imi statea atat de drept parul taota ziua asta ca era foarte subtiat. Acum de cand l-am lasat sa isi revina si e din nou la fel de des imi sta mult mai drept. Nu ai ce sa faci decat sa il indrepti dupa care sa iti dai pe maini cu fixativ si sa iti dai cate putin pe par. Sper ca te-am ajutat