| igrec005 a întrebat:

Hey, am o intrebare pentru persoanele care au acnee si au scapat de ea cu produse naturale sau din farmacie big grin
Din cls intai am acnee si nu stiu cum sa scap de ea
am luat o crema -Eritroacnol- de la farmacie, dar nu isi facea prea bine treaba cu vindecatul cosurilor
mama imi tot cumpara produse de la Avon- Clear Skin dar imi accentueaza mai mult problema, dar ea nu intelege.
As dori sa imi spuneti si ce efecte secundare au (usturime, mancarime...)

1 răspuns:
| GirlsJustWannaHaveFun a răspuns:

Bună.
Am 12 ani si ma confrunt cu aceeasi problema de pe clasa 1.
Sunt terorizata de glumele prostesti care le fac unii pe seama tenului meu.
Desi astup aspectul URAT al acneelor cu pudră desi stiu ca nu imi face prea bine.
Eu folosesc un spirt mentolat de fata.te dai de 2 ori pe zi dimineata si seara.seara sa dai o cantitate mai mare sti tu cu vată.
Da rezultate bune.cel putin mie.numi garanteaza o piele perfecta dar in timp iti trec.incearca sati hidratezi tenul cu o crema.sau un sapun cu crema...si pentru demachiere si curatare a tenului eu folosesc gel pentru fata neutrogena e foarte bun.
Succes!