| ExTezzi123 a întrebat:

Hey. Am o mica problema. Cand eram mic... Uh... Imi era frica de periuta de dinti
Deci acum am dintii galbeni si nu reusesc sa ii albesc deloc. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, dupa fiecare periere si clatire cu pasta de dinti, de doua ori pe zi minim.

SUB nici o forma sa nu folosesti zeama/sare de lamaie.Aceasta este o tampenie imensa pentru ca lamaia este acida si distruge smaltul dintilor.

5 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat si zeama de lamaie. fa o pasta pune-o pe perie si da-i bataie

| GeorgeBerbec a răspuns:

Incearca cu sare sau bicarbonat sau sare de lamaie. Apa de gura. Periaza te pe ei de peste 5ori pe zi si apa de gura de 3ori. Incearca pasta colgate max white si vezi ca are creion pentru albit dintii
Se va vedea diferenta in o sapt. Sau du te la dentist pentru o albire foarte profesionala ca cea a vedetelor.

| Mada1920 a răspuns:

Te poti duce la dentist sa iti faci o albire de dinti, sau iti poti comanda benzi pentru albirea dintilor, iar in paralel te poti spala cu o pasta de dinti care expre pentru albire.

| SandraPparalelipipedop a răspuns:

Nicio problema, nu-i nimic grav in asta deoarece sunt sigura ca te pot ajuta.
Iti recomand bicarbonat de sodiu, costa un leu si adaugi cativa stropi din zama unei lamai sau daca n-ai bicarbonat de sodiu, foloseste praf de copt.
Ambele contin cam aceleasi valori, imediat dupa aplicare vezi o diferenta.
Te sfatuiesc si sa bei lapte, sa mananci mere zilnic, ca astfel sa revina la culoarea lor normala.
Ar mai fi o solutie, sa apelezi la un dentist. te costa in jur de 60€,
3€ pe dinte.
Sau alta metoda tot a dentistilor cu 500€, albi ca zapada.
Dar gandeste-te ca iti slbeste smaltul si s-ar putea sa ai probleme cand mananci rece sau cald.

Multa sanatate, prietene, sper ca te-am putut ajuta! happy

| 33damaris a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, foarte tare! Succes